| Crs a întrebat:

Acum cateva saptamana am avut juma de fata umflata cu dureri foarte mari de masele. am presuspus ca e de la curent. spre final ma durea o singura masea. mi s-a desumflata fata de ceva timp. iar acum constat ca acea care m-a durut e umflata - la gingie acolo... cat timp am avut fata umflata am luat antibiotice si calmante ( desi nu isi faceau efectul ca aveam dureri groaznice). o avea infectie maseaua sau tot a ramas de la curent? Daca ma duc la dentist ce ar putea sa imi faca daca e umflata un pic. Cand apas pe umfaltura ma doare, cand apas pe dinte nu, decat o idee ca preseaza gingia. A mai patit cineva asa :-s? Mi-e si foarte frica sa ma duc la dentist. as vrea sa iau din nou antibiotic, dar nici asa nu cred ca e bine...

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

La dentist trebuie sa mergi neaparat, indiferent ce ai!
Trebuie sa te vada, e singurul care iti poate face ceva.
Nu mai intarzia!
Nu-mi imaginez ca ti-ar fi teama!

| DeeaBlondiii a răspuns:

Du-te la dentist, vrei a ti se urce nervu de la masea la creier si a mori:O? nu doare sa iti scoata nervu sa nu-ti fie frica iti face o injectie inainte ca sa nu simtiwinking