| SergiuAlin1995 a întrebat:

Acum cateva zile am facut sex cu prietena mea, mi am dat drumul intr.un prezervativ iar dupa am continuat sa imi introduc penisul in vaginul ei, cu acelasi prezervativ.
La final am verificat daca prezervativul e spart si nu a fost, se poate intampla ceva?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca penisul ti-a ramas suficient de erect/tare dupa producerea ejacularii incat prezervativul montat pe el sa ramana bine/perfect fixat atunci nu a trebuie sa-ti faci probleme sau sa manifesti vreo ingrijorare din moment ce la final ai constatat ca acesta a ramas intact/intreg. In cazul descris de tine nu poate sa apara nicio problema, insa pe viitor ar fi bine sa stii ca procedand astfel exista posibilitatea destul de mare de a se rupe prezervativul si astfel protectia sa fie compromisa si astfel sperma colectata sa ajunga in vaginul partenerei. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca prezervativul nu s-a rupt si ai continuat al doilea numar cu acelasi prezervativ si a fost intact la sfarsitul celui de al doilea numar, nu este posibila o sarcina.

| kandaraki a răspuns:

Da, se poate intampla sa ramana insarcinata