| Adrian1990 a întrebat:

Salut prieteni!
Am făcut sex protejat cu prietena mea, la finalul actului când mi-am dat drumul, penisul meu era in vaginul ei. Ma gândesc ca odată ce a fost prezervativul nu se poate întâmpla nimic si menționez ca nu era in perioada fertila, era a doua zi după ce i se terminase menstruația.
Am motive de îngrijorare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa NU trebuie sa apara sau sa existe nici cel mai mic motiv de ingrijorare.
PREZERVATIVUL a fost inventat inca din antichitate si a fost si este folosit cu scopul/rolul de a permite partenerilor de sex sa intretina contacte sexuale IN FIECARE ZI a ciclului menstrual, atat in zilele de menstruatie cat si/sau in zilele apartinatoare PERIOADEI FERTILE, sau altfel spus IN FIECARE ZI a ciclului indiferent de perioada in care este/a ajuns ciclul. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este produs pe scara larga si este folosit de catre barbati exact din acest motiv si mai ales ca le ofera acestora posibilitatea sa ejaculeze in prezervativ chiar in timpul sexului inainte de terminarea coitul si de a putea sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In toate cazurile in care marimea prezervativului folosit este cea corecta aleasa deci se potriveste perfect pe penis, prezervativul va ramane intotdeauna intreg/intact pana la terminarea sexului. Chiar si daca penisul incepe sa-si piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in ea NU se va scurge afara pe langa inelul existent in capatul lui, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu. din moment ce o faceți cu prezervativ și prezervativu e intact poți liniștit să te termini în ea, să verificați mereu prezervativu la sfârșit să nu fi fost spart.

| Spartacus12345 a răspuns:

Ai descris perfect motivele pentru care nu se poate intampla nimic. Tu ai folosit prezervativul, ea nu a fost in perioada fertila, deci totul e ok. Prezervativul nu cred ca s-a rupt la finalul actului.