| tiname a întrebat:

Acum o saptamana am fost la prietenul meu.Si a ejaculat, dar tin sa va spun ca nu am avut un cantact sexual.In timpul ejacularii, sperma a ajuns pe maini, dupa ce m-am clatit am mers la baie si m-am sters. Dupa ce am iesit din baie am simtit ceva lipicios pe degete.Se poate sa fii ramas sperma? Eram in perioada fertila.Si intrebarea mea este pot sa raman insarcinata ca sunt foarte speriata, va rog ajutati-ma?!

12 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Chiar tu singură ai spus că nu a existat niciun contact sexual.Iar dacă nu a existat, nu ai nici cum să rămâi însărcinată. E imposibil. Şi chiar şi aşa, spermatozoizii mor la contactul cu apa, deci orice ai fi simţit tu lipicios nu reprezenta niciun risc.

| euI a răspuns:

DACA nu a ejaculat in tine sau nu ti-ai bagat vreun deget sau sa-ti fi atins [tu sau el]zona genitala nu esti insarcinata

| Bebiix a răspuns:

Nuuuu...Stai linistita, doar daca sperma ajunge in vaginul tau ai putea ramane insarcinata.nici de cum pe maini/ succes!winking

| doctginecolog a răspuns:

Dacă ţi-aş da sloboz activitatii tale de f*tai negativ ce-ai spune? ai ramane insarcinat?

| Madalina066 a răspuns:

Nuuu! Este imposibil, stai linistita big grin

| Alanda18 a răspuns:

Despre faza cu chestia lipicioasa de pe degete nu stiu ce poate fi. Dar fii linistita, este imposibil sa ramai insarcinata daca a ajuns doar pe maini.
sper ca te-am putut ajutahappy

Daca nu ai pus maina ta la tine pe zona erogene... nu cred! sperma poate sa fi ramas, insa fii linistita sperma nu poate sa sara de pe maini pe zona ta erogena, sa sara buzele, sa gaseaska pe unde sa intre, nu este nano-sperma xD

| llucixxl a răspuns:

Multă minte vă trebuie...

| tiname explică:

Multumesc mult pentru ajutorhappy

| tiname explică:

Am uitat sa mentionez ca dupa ce m-am clatit am mers la baie si mi-am facut nevoile si m-am sters cu un servetel acolo, si dupa am simtit ceva lipicios pe maini.Imi cer scuze ca va bat capu cu problemele mele dar imi este foarte frica happy

| Alinpetrya a răspuns:

laughing Tu te auzi ce intrebi?

| Olivia21 a răspuns:

Nu poti sa ramai! daca nu a ejaculat in tine.