| Gabytsuu a întrebat:

Acum un an am avut un prieten care e mai vagabont de felul lui ii place sa umble cu fete sa fie inconjurat de fete iar el m-a cautat si "sa tinut dupa mine " o luna de zile si pana la urma am acceptat sa stau cu el. dupa 2 luni de zile s-a despartit de mine prin simplu fapt ca de ce un baiat mai mare ca mine cu 3 ani (eu avam 17 ani) spune altor baietii ca ma iubeste. Am suferit mult dupa despartire dar mi-am revenit. Dupa 9 luni de zile ma cauta eu nu am vrut sa il mai iert dar la sfatul unei prietene care credea ca s-a schimbat se purta altfel. M-am impacat cu el se purta diferit cu mine imi acorda atentie avea grija de mine ceea ce prima data cand am stat cu el nu imi acorda atentie. Dar relatia a durat tot 2 luni straight face si incepuse sa se distanteze de mine sa nu ma mai sune si cand l`am intreb motivu a zis ca nu ma mai iubeste. Am fost calma si i-am zis bine atunci ne despartim. Iar acum cand au trecut 3 luni la o petrecere a fost si el si se uita la mine si la dans a venit langa mine imi zambea iar eu am plecat de langa el.
P.S. am tinut mult la el si nu vreau sa imi revina din nou sentimentele ce pot sa fac?
Scuze ca am facut povestirea mare dar am nevoie de niste sfaturi bune. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Luly1802 a răspuns:

Din cate am inteles, tu ai fost parasita de 2 ori..crezi ca mai merita? Uite, iti propun sa'l lasi impace si daca va veni si iti va spune ca te iubeste, spune-i sa iti zica adevarul motiv pentru care ti-a dat papucii de doua ori... apoi, daca il cunosti bine iti dai seama daca are dreptate. Tu in astfel de situatii, nu ai nevoie de sfaturile noastre...incearca sa iti,, asculti inima'', intelegi? Rasfoieste trecutul ca pe un album de poze si daca te'ai simtit bine cu el mai dai o sansa, daca nu, e alegerea ta! Succes!

7 răspunsuri:
| pink94 a răspuns:

Nu fi naiva,daca si tu ai parerea ca e sau a fost ma rog vagabont,sunt atatia baieti draguti din toate punctele de vedere,nu-ti pierde timpul cu unu ca el,daca ti-a spun ca nu te mai iubeste,dupa ce s-a dus langa tine la acea petrecere, si iti zambea? Sincer i-as fi aruncat apa intre ochi, e un mitocan.
Deci NU! nu te minti singura, daca ai tinut la el in conditiile astea inseamna ca nu ai tinut la tine, in primul rand trebuie sa te respecti pe tine, si sa nu accepti ca un parvenit sa-ti calce inima in picioare.Multa Bafta

| neutrino a răspuns:

O relatie are un inceput si un sfarsit. Trebuie sa ne bucuram de clipele frumoade care au fost si sa tinem cont si sa invatam din partea mai putin frumoasa. Acesta e scopul unei relatii la tinerete, nu acela de a ne intoarce inapoi. Capul sus si mergi inainte, nu inapoi.

| AliGab a răspuns:

Toata lumea ti-a spus sa il lasi in pace. La fel iti spun si eu: lasa-l sa se tina dupa tine si un an si tot nu te intoarce la el. Baieti is o gramada mult mai hotarati decat el. Succes

Răspuns utilizator avertizat
| pretty34 a răspuns:

In acest caz poti sa pastrezi distanta si incearca sa gasesti pe cineva care nu te va mai parasi din nou.
P.S. daca te-a parasit si a2-a oara nu mai astepta nimic.

| FuckTWorld a răspuns:

Ii simpla treaba nu stau sa scriu mult, ai fost arsa odata, ai fost si a doua oara si mai o ceri sa fii si a treia oaralaughing? Simplu is baietii destui, eu in locul tau mi-ai facut-o odata oricat as iubii, mai vii si a doua oara sa ma iei de gasca ta.Numai bine!

| Moon95 a răspuns:

Nu va inteleg...
te-a parasit odata...ok! pot sa trec peste asta dar clar nu i-as mai acorda o a doua sansa chiar daca e sfant
trebuie sa-l uiti si sa-ti gasesti altulwinking :* NOROC!