| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am 12 ani si voiam sa va intreb ce se intinpla daca s-ar rupe pielicica aia din varful penisului.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mai raspuns o data la intrebarea asta. Asta e raspunsul.
Decalotarea penisului se face si ramane pentru tot restul vietii decalotat, asta daca nu cumva doresti sa fi circumcis, adica taiat chirurgical acea portiune de piele suplimentara numita pretuput.
Popular se mai zice si ruperea atei.
Ca avantaje la decalotare, poti avea o igiena mai buna in zona acoperita de pretuput. Ca dezavantaje favoriteaza acumularea bacteriilor de aceea se recomanda spalarea zilnica a penisului la fel ca fata, mainile etc. pentru a reduce riscul dezvoltarii unui BTS (boala cu transmitere sexuala)
Circumcizia se practica in special pentru igiena mai usoara a penisului.
Acum cand erectiile vor incepe sa fie din ce in ce mai dese recomand sa incepi sa te masturbezi pentru a invata ce iti place si cum iti place, si pentru eliberarea tensiunii sexuale.
Acum nu forta belirea, pentru ca e posibil ca acea piele sa nu se fi desprins de pretuput si sa iti ranesti glandul (capul penisului), pot apare sangerari etc.
Ca senzatii depinde. Prin calotare si decalotare, stimulezi actul sexual, ceea ce duce pana la urma la ejaculare. Partea asta e insotita de orgasm, si o sa iti placa te asigur.
Acum poti incerca si varianta in care mangai cu mana unsa cu o crema de maini capul penian.
Acum cand te apuci de decalotat, daca nu ti s-a rupt ata in timpul unei erectii nocturne, cand nu e penisul excitat il vei putea calota si decalota usor, apoi dupa excitare si marirea dimensiunii nu il vei mai putea decalota. Daca ai ata rupta, il vei putea calota si decalota cu usurinta indiferent de marimea penisului (atat excitat cat si flasc)
In prima varianta cand ai ata intreaga, daca continui calotarea si decalotarea probabil o vei rupe (asta nu o sa te doara), insa daca pielea pretuputului nu e desprinsa de gland, daca continui masturbarea risti sa o rupi producanduti rani, implicit dureri la urinat.
Cam asta e tot.
Spor la explorarea propriului corp.
P.S. Nu vei mai fi virgin in momentul primului act sexual. Masturbarea, ruperea atei, decalotarea penisului nu are legatura cu dezvirginarea.
Spor

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia nu se rupe decit dacă faci sex, te bate vreun gînd? Puștiulică