Întrebare recomandată | Oana92 a întrebat:

Ai probleme in dragoste? Vrei sa primesti o perspectiva feminina asupra situatiei cu care te confrunti? Pentru urmatoarele doua saptamani poti sa ma suni la 0733 203 256. Hai sa stam de vorba happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

happy
Iti doresc tot curajul din lume si nervii cei mai tari!
Si-ti promit sa te sun, nu pentru vreun sfat, ci pentru reala placere sa te cunosc macar telefonic si sa-ti multumesc pentru tot ceea ce faci aici!
happy

| Oana92 explică (pentru greece12):

Iti multumesc atat pentru acest coment cat si pentru mesajul vocal. Imi pare rau ca nu am putut sa vorbim, dar m-a bucurat mult mesajul tau. Ca de obicei, ai fost o doamna! happy

| greece12 a răspuns (pentru Oana92):

Voi reveni, nu renunt asa usor, sa stii!
Si las pentru atunci toate multumirile si emotiile pe care mi le-ai provocat in seara asta!
happy

140 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Pacat ca esti in Vodafone

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Se accepta si sex prin telefon?

| Oana92 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Bineinteles! Dar nu la numarul astawinking Cauta altele, gasesti o gramada de doritoare...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Oana92):

Mi se pare ca esti cam agresiva pentru cineva care vrea sa ajute.

| Hakuouki a răspuns (pentru Oana92):

Te felicit pentru initiativa, insa ai doar 22 de ani si cum ai spus si tu nu ai trecut prin toate problemele ca sa stii cum sa actionezi, nici psiholog nu esti, realizezi ca sfaturile tale, ma rog, parerea ta despre respectiva situatie, poate distruge viata cuiva? Sau ma rog, poate frange cateva inimi, mai apoi chestia asta e ilegala, faci treaba unui psiholog fara diploma, dar nu sunt eu in masura sa comentez. Si nu poti compara celelalte 4 categorii cu aceasta. Oricum, daca as vrea sa ma bag si eu ca sfatuitor ce ar trebui sa fac? Sunt in Vodafone. Sper ca de data asta sa nu mai fie sters...nu inainte sa primesc un raspuns, cel putin.

| Oana92 explică (pentru Hakuouki):

Nu fac treaba unui psiholog, nu am spus niciodata ca fac asta. Nu scrie niciunde in aceasta postare ca eu vorbesc din punctul de vedere al unui psiholog. Si apropo, psihologii nu dau sfaturiwinking
E interesant faptul ca pana acum nimeni nu s-a deranjat ca ma dau cu parerea pe site desi tot aceiasi varsta si pregatire profesionala aveam si acum 2 luni...

Mai mult de atat parerile mele sunt destule de cumpatate si ai fi observat asta daca te-ai fi uitat peste alte raspunsuri. Asa ca nu cred ca vreun raspuns dat de mine pe acest site a distrus vreo viata( cam dure cuvinte, nu crezi?) sau a frant vreo inima.

Referitor la chestia cu sfatuitorul nu am cum sa iti raspund. Daca doresti un raspuns intreaba pe blog si poate il vei primi.

| Oana92 explică (pentru AlexanderAdrian):

La asa comenturi asa raspunsuri...

| Hakuouki a răspuns (pentru Oana92):

Pe site se pot lua sau nu se pot lua in considerare raspunsurile, altfel spus degeaba ii dam toti mii de sfaturi daca el/ea face doar ce il/o taie capul, dar acest "experiment" (cuvintele tale) creeaza o legatura directa si deci, niste sfaturi pe care nu le pot ocoli, personal nu voi suna, imi rezolv singur problemele. Cat despre "parerile tale cumpatate" (cuvintele tale, din nou), daca m-ar fi interesat m-as fi uitat, dar cum am spus si mai sus, chiar daca ti-a dat o funda, nu stiu cat a facut din ce i-ai spus. Dar nici nu ai de unde sa stii daca a distrus sau nu o viata/inima (sunt doar cuvinte, nu si dure).
Eu voiam un raspuns de la tine, blogul mi se pare neinteresant (fara suparare).
P.S: Stiu ce face un psihologwinking
P.S2:Nu aveai aceeasi varsta acum doua luni, aveai cu doua luni mai putin. Oricum sper sa mearga bine, adica oamenii conteaza si sper sa fie ajutati.
P.S3:Ma voi documenta daca este ilegal sau nu.

| WhatMeanLove a răspuns:

Arunca,in cazul in care ai ceva timp liber.o privire la penultima intrebare postata de mine.Pari un om matur si inteligent care ma poate ajuta.Si daca se va intampla asta, perspectiva unei convorbiri telefonice suna foarte bine.Mai ales ca sunt pe Vodafone!

| Oana92 explică (pentru WhatMeanLove):

Ti-am raspuns la intrebare. Sper ca la cea la care doreai raspunsul meu happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Oana! Porti tocuri? Si dacă da, te dor picioarele? Nu vrei un masaj in talpă, reflexo? Multă sănătate.

| Oana92 explică (pentru CristiDinBucuresti):

laughing

Ce legatura are una cu alta?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Oana92):

Păi are, că dacă esti relaxată după un masaj ai sfaturi potrivite, si adaptate situatiei, dacă vrei vin să i ti fac masaj.

Apache
| Apache a răspuns:

In 2 saptamani o sa albesti cat pentru 10 ani...

Daca tu crezi ca merita, succes.
Sa le ceri vacanta in Thalianda la sfarsit...o sa meriti laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Apache):

Bun, hai ca intru un pic si eu in vorba dar o fac din pura curiozitate.
In primul rand tin sa va aduc la cunostinta ca am stat cat am putut de mult deoparte de circul asta desi imi statea pe limba dimineata sa zic cate ceva, dar am considerat ca ma obosesc aiurea. Nu parteneriatul cu Vodafone ma intereseaza pe mine si nici sa fac bascalie, am doar o intrebare pentru Oana...
@Oana92: ce ai de castigat din treaba asta? De fapt, ce aveti de castigat?
Daca nu poti fii sincera nu-mi raspunde.

| Oana92 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Toata chestia asta e o experienta din care eu personal am foarte multe de invatat. Asta e pentru mine cel mai mare castig!winking

| Oana92 explică (pentru Apache):

laughing Sa speram ca nu o sa fie chiar asa de grav. Si totusi...o vacanta in Thailanda nu suna chiar asa rau laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Oana92):

'' Asta e pentru mine cel mai mare castig!''

De acord cu tine, dar eu te-am intrebat de cifre happy Poate ca nu m-am exprimat eu foarte corect.

| Crazyfish a răspuns:

Eh,sis,pentru tine trebuie creat titlul de "EROU TPU"!

| Oana92 explică (pentru Crazyfish):

Nici chiar asa laughing

Si oricum nu sunt eu singura, sunt 5 useri in "experimentul " asta. happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mi se pare absurd sa sun un necunoscut/necunoscuta sa vorbesc pe banii mei de telefon cu cineva absolut neavizat care in cel mai bun caz imi poate da niste sfaturi subiective la experientele lui/ei anterioare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Am un feeling legat de toata treaba asta gen: call center dr love si testeaza piata sa vada disponibilitatea TPU-istilor.
Ce-i drept e funky ideea, dar asa cum ai zis numai de sfaturi subiective nu am avea nevoie.

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Sfaturile sunt mereu subiective. Indiferent ca le primesti direct pe site sau la telefonwinking

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Practic, asta se intampla si aici pe site.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru DeeaMarry):

E adevarat cu o mica mare diferenta. Pe site nu platesc apelurile telefonice.

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Asa poate isi gasesti si tu dragostea

| Oana92 explică (pentru RAY):

laughing in mod cert asa m-am hotarat sa o caut!

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Uite eu incep sa te bazai daca imi ghicesti numarul ma insor cu tine

| Oana92 explică (pentru RAY):

Am sa tin cont de asta cand o sa vreau sa ma maritwinking

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Ce muzica asculti sa stiu

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Dar platesti abonamentul la internet. Plus ca mai cheltui si timp.

| Oana92 explică (pentru RAY):

De calitate...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru DeeaMarry):

Eu zic sa mai analizezi ce-ai spus.

| Oana92 explică (pentru AlexanderAdrian):

Chiar sunt necesare aceste contraziceri? Cine doreste sa sune o face, cine nu vrea sa sune dar vrea parerea mea imi scrie si ii raspund - GRATIS!

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Paraziti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Sa nu genealizam. Mai sunt oamenii cu cap, care nu reda ca sfat propria realitate, ce ar fce cum ar face daca...dar e interesanta ideea cu telefonul. Eu unul nu sunt pro. O sa ai parte numai de "copiii cuminti" si "ascultatori" totusi multa bafta!

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ideea era ca oricum platesti.

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Mda? Si tu cand dai un sfat din a cui perspectiva vorbesti? Nu valorile si experientele tale ti-au influentat o anumite opinie sau idee? Sau tu, cu cap fiind, dai sfaturi/oferi pareri din puncte de vedere complet obiective?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Ai toata paleta de raspunsuri, fell free sa arunci o privire. Indiferent ce anume arirm fiecare are propria opinie.

| Ionut_Alex_Ailoaie_1990 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

laughing Sunteti culmea cu totii; haha "pareri neavizate"! Dar daca vii si postezi pe site intrebarea ce te freamata, nu e acelasi lucru? Ori devine avizata... E doar o chestie experimentala, ce se vrea a fi si faina! Ok, poate nu are toate sansele, dar sigur nu din cauza unor motive de genul celor invocate! Doar va alintati voi...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ionut_Alex_Ailoaie_1990):

O intrebare nu poate fi avizata sau neavizata. Avizata sau neavizata poate fi o parere, un raspuns, o opinie, numeste-o cum vrei. Si aici apar si diferentieri intre diversele teme de discutie. In ce priveste problemele de corazon e clar ca pot exista doar pareri si opinii, nu se pot da verdicte decat de cei care ar cunoaste sigur persoanele in cauza si mai mult persoana la care se face referire intr-o intrebare i-ar fi confesat adevarul celui care da un raspuns. Mai exista insa si pareri din afara, avizate doar in cazul cand e vorba de o persoana cu pregatire in domeniu - psiholog, consilier marital, psihiatru etc. Asta inseamna avizat cand cel care opineaza e din afara.

In cazul in care se pot da raspunsuri sigure fara a cunoaste persoana, fiind de exemplu vorba de tehnologie, telefonie, alte domenii cu posibilitatea de a se raspunde exact, chiar daca persoana lucreaza in domeniu sau nu, poate oferi o parere sau solutie/raspuns avizate daca are cunostinta exacta de respectiva situatie.

Nu sunt culmea. Pur si simplu NU platesc si nu-mi consum minute de pe telefon pentru pareri neavizate. Le pot obtine si aici punand o intrebare. Lasa stiu, a zis ca ne poate suna inapoi si nu platim noi, e cam ridicol dar fiecare face ce vrea cu minutele lui.

In plus te rog sa tii cont ca nu am adresat NICIODATA intrebari in domeniul love-sex-and-relationships. Nu fiindca as fi un atoatestiutor ci pentru ca am constatat ca nu am pe cine. Cu tot respectul pentru incercarile lor, pana si niste persoane mai in varsta de pe acest site s-au dovedit infiorator de obtuze, refractare, sau au mintit si dezinformat in foarte multe cazuri doar pentru a speria ori asta nu e o atitudine corecta. Mai exact s-au spus o sumedenie de aberatii la niste intrebari legate de dezvirginare de exemplu, doar pentru a speria persoana in cauza sa nu se apuce de facut sex la varste mici. Ceea ce e total incorect, si exemplele pot continua cu situatiile in care cei care raspund fac mistouri, sau au diverse atitudini violente si discriminatorii cu privire la unele teme de discutii.

Daca era vb de o parere avizata nu-si afisa numarul de telefon s-o suni asa pur si simplu. Parerile avizate in domeniul love-sex-relationships se platesc. Ori pe aici nu sunt nici psihologi nici consilieri maritali nici ginecologi.

| Oana92 explică (pentru AlexanderAdrian):

Inca nu ai priceput ca e un "experiment" TPU?

Mai mult de atat, eu nu am spus niciunde ca parerile mele sunt sau nu avizate. Faptul ca am terminat Psihologia nu ma face automat psiholog si pentru numele lui Dumnezeu, nu am spus nicaieri ca parerea mea echivaleaza opinia unui psiholog!
Nu am spus nici ca sun inapoi pentru ca cei care suna sa nu isi consume minutele. Nu am spus nici ca detin adevarul absolut si nu am afirmat ca pot rezolva problemele celor care suna, ca nu sunt mama omida. "Oferta" e pentru cei care doresc sa afle parerea MEA despre situatia lor si fie nu vor sa afiseze problema pe site, fie vor un raspuns mai rapid.
Desi din punctul tau de vedere chestia asta e penibila au existat persoane care au sunat. Daca parerea mea i-a ajutat sau nu ramane de vazut, dar ce e sigur e ca nu am spus nimanui "fa asa, ca asa e bine/asa e corect", mereu am spus "din punctul meu de vedere..."

Nu vrei sa suni, nu o fa, ca nu e obligatoriu. Dar nici nu arunca cu noroiwinking

| Oana92 explică (pentru Ionut_Alex_Ailoaie_1990):

Multumesc pentru coment happy Ma bucur ca exista si persoane care au inteles mesajulwinking

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Oana92):

Nu iti raspundeam tie ci cuiva care a zis ca treaba asta cu avizat neavizat e un alint. Deci nu arunc cu nici un noroi.

N-am spus niciodata ca e penibila.

Stiu ca e un experiment TPU ai spus-o de suficiente ori si am citit si blogul.

Asa cum tu iti exprimi o opinie si eu am facut acelasi lucru, in plus, repet, nu iti raspunsesem tie de data asta. Nu ai proprietatea termenilor, nu faci distinctia intre o opinie neincrezatoare si aruncatul cu noroi. Te-am atacat personal sau ceva de genul asta? Ia sa-mi arati unde.

| Jipa95 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Exagerezi.

| Ionut_Alex_Ailoaie_1990 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

O sa imi apar comentul si o sa te acuz de neatentie! Zic, ca l-am formulat destul de bine ...si ar fi trebuit sa se inteleaga ca raspunsul la o intrebare ar putea fi avizat ori neavizat, nu intrebarea; iar raspunsul la o intrebare, intotdeauna este o parere, doar daca nu introduci un citat in el; dar si asa ar deveni un raspuns ce contine parerea altui individ, evident o parere comuna! LOL! Deci ce vreau sa zic; "parerea" poate fi avizata ori nu, iar "parerea "e intotdeauna parte a unui raspuns! Am zis bine...cu restul povestirii tale tind sa fiu de acord, insa am si eu unele pareri ce nu ti le impartasesc; poate nu sunt avizat!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ionut_Alex_Ailoaie_1990):

Tu ai fost neatent cand ai formulat enuntul. Atata tot. Te-ai incurcat in cuvinte si formulare lasand sa se inteleaga altceva.

"Dar daca vii si postezi pe site intrebarea ce te freamata, nu e acelasi lucru? Ori devine avizata... " Cine devine avizata? In modul in care ai formulat tu textul propriu - intrebarea. Mi-am dat seama ca stii bine ce poate fi avizat sau neavizat, era doar o greseala de exprimare.

Imi pare rau sa te anunt dar sunt persoane care pot sti 100% cu mare exactitate raspunsul la o intrebare - din practica/experienta, logica sau din educatie/specializare.

Am spus clar, in ce priveste tematica asta dragoste si sex, o parere avizata poate da doar un specialist si una si mai avizata cineva care traieste in preajma celor in cauza.

Insa daca cineva intreaba de exemplu la ce foloseste nu stiu ce aplicatie pentru calculator sau telefon mobil, sau ce aplicatie sa foloseasca pentru nu stiu ce, oricine are experienta anterioara potrivita, poate da foarte bine un raspuns avizat chiar daca nu e de specialitate. Punct.

| 1Q a răspuns:

Daca iti trimit un mesaj pe TPU ma ajuti ca imi este rusine sa te sun

| Oana92 explică (pentru 1Q):

Da, sigur. Trimite un mesaj si am sa iti raspund happy

| Anonimuluscyk a răspuns:

Ai primit multe apeluri pana acum?

| RAY a răspuns:

O conversatie ce ar rezolva? pe bune e ca daca miai spune ca am un milion de euro in cont dar in realitate n-am nimic, pentru ca sa ne scimbam ceea ce gandim trebuie sa experimentam acel lucru, si discutile ajuta dar trebuie practica, da poate te sun cu nr de privat desigur

| neutrino a răspuns:

A trecut TPU l-a urmatorul pas?

| Oana92 explică (pentru neutrino):

Http://www.tpu.ro/blog/?p=4693

Uite aici despre ce e vorba :)

| neutrino a răspuns (pentru Oana92):

Vorba lui Lapusneanu ramane valavila...

| neutrino a răspuns:

Spune-ne, te rog, ce calitati si pregatire profesionala te recomanda pentru aceasta activitate? In asemenea conditii, trebuie sa ne spui obligatoriu si varsta, ca sa nu mai zic de experienta in domeniu.

| Oana92 explică (pentru neutrino):

Aceleasi calitati care ma recomanda pentru a da raspunsuri si pe sitewinking Dupa cum spuneam nu raspund in calitate de specialist!

Iar in legatura cu varsta am mai spus deja ca am 22 de ani.

Eu chiar nu va inteleg frustrarea. Am cont pe TPU de 2 ani...si de atunci tot raspund la intrebari. Pana acum nu s-a gasit nimeni sa comenteze ca nu am pregatire si experienta in "domeniu"...

| Rosen_Moses_1988 a răspuns (pentru Oana92):

Buna se pare ca foarte multi au de comentat pe toate genurile de subiecte, dar multi sunt departe de adevar cei 7 ani.......lipsesc cu desavarsire.

| neutrino a răspuns:

Perspectiva feminina, ( minunata expresie!) si-a prelungit termenul de valabilitate, care a fost de doua saptamani? Daca dorim sa primim o perspectiva masculina, putem telefona?

| Oana92 explică:

Numerele pentru senzatii fierbinti incep cu 89 89.winking

| Oana92 explică:

Si mai precis care e diferenta?

| Oana92 explică:

La telefon exista un buton rosu care opreste o conversatiewinking

| NameHarris a răspuns (pentru Oana92):

Daca nu imi spuneai tu nu stiam la ce folosestelaughing Eu il foloseam pentru a raspundelaughing

| Oana92 explică (pentru NameHarris):

Tot la fel de nefolositor a fost si comentariul tau. In momentul in care am postat acest numar pe site am fost perfect constienta ca vor suna si multi...plictisiti, cum de altfel au si facut-o deja. Dar e problema lorwinking

| Oana92 explică:

Eu doar imi spun parerea despre respectiva situatie. La fel fac si pe site cand raspund. Nu am trecut prin toate problemele asupra carora mi-am dat cu parerea, dar a fost parerea mea. Dar nu cred ca cineva care raspunde pe acest site a trecut prin toate problemele la care raspunde.

Mai mult de atat, daca ai intrat pe blog sa vezi despre ce este vorba, ai fi inteles ca nu am pus eu numarul meu pe site din lipsa de alta ocupatie. Si nu sunt singura, mai sunt inca 4 useri, la diverse categorii care au numerele postate. Daca il postam eu din plictiseala intrebarea era de mult timp stearsawinking

| NameHarris a răspuns (pentru Oana92):

Dami si mie un sfat! Am avut multe relati dar niciuna nu a tinut mai mult de o luna nu era problema de la partenera era de la mine ma plictisesc foarte repede.Ce pot sa fac?

| Oana92 explică:

Daca asta cautam postam numarul pe un site de matrimonialewinking

| FABULOSUL6000 a răspuns:

De unde esti? no reason

| Exilee a răspuns:

Tu esti constienta de faptul ca un numar imens de no-liferi /obsedati sexual vizualizeaza chiar si in aceasta clipa intrebarea ta si ca pot lua legatura cu tine, nu? happy

| Darkmagic a răspuns:

Interesanta initiativa.
Din pacate insa, la "Dragoste si sex", se "ajuta" intr-o covarsitoare masura dragostea, ca act, NU dragostea ca sentiment, in sensul in care mai sfatuim pe unii sa nu mai faca petting, sau sa-si puna un prezervativ... happy

In ceea ce priveste sentimentele insa...
Un "sentiment" NU se invata. happy
99% dintre "intrebarile" de aici sunt de forma:
- "Cum stiu ca ma place una?"
- "Cum o invit pe X la film"
- "O plac pe Y, cum ii spun?"
- "X se uita in ochii mei. Ma place? "

Sunt doar 4 exemple de intuneric intelectual/sentimental total...
Cineva care habar n-are sa...invite pe cineva la un film, are un handicap major in a experimenta ori impartasii emotii cu acel..."cineva", obiectul invitatiei sale, chiar daca userii il ajuta pe intrebator sa faca invitatia aia. happy

Ar mai fi "capitolul"
- "Maine eu si iubitul meu implinim 1/3/5 ani de "relatie". Ce cadou sa-i fac?"
Logic, cei care raspund la asa ceva, il cunosc pe "iubitul" ala de un car de ani, "ajutand" o fatuca cu imaginatie zero, care n-are habar de gusturile "iubitului", dar ei in capul lor...se "iubesc". big grin
Cat de profunda e "iubirea" in astfel de cazuri, e de discutat.

In fine...tot e un castig pe undeva, in sensul in care acest experiment o sa imbogateasca experientele Oanei92. happy

Poate o sa te sun intr-o zi, sa-mi confirmi sau sa-mi infirmi cateva idei...
Succes. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pricepi si la instalatii sanitare? Imi tot inund vecinii de cateva zile, am indepartat capacul de sub chiuveta sa arunc o privire pe coloana blocului, in speranta ca voi realiza ce se intampla. Si am gasit jumatate de teava, indreptata in sus, prin care curge apa. Si nu inteleg, a disparut cealalta jumatate de teava sau a aparut o jumatate noua, din senin?

Intrebarea mea este, tu chiar vrei sa ajuti sau ai nevoie de ajutor si asta e felul tau de a pune problema? Bine, recunosc, e o metoda buna prin care le poti poti combina pe amandoua.

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Chiar vreau sa ajutwinking

Dar din nefericire tevile nu sunt specialitatea mea laughing

| ArianaB a răspuns (pentru anonim_4396):

Am râs grav la răspunsul ăsta. laughing Poate chiar vrea să ajute, in ziua de azi sunt o grămadă de fete/băieti care au nevoie de ajutor in acest domeniu pentru că nu stiu cum să actioneze, si au nevoie măcar de o părere iar din punctul meu de vedere cand primesti un sfat de la cineva străin (desigur, bine intentionat :-D ) este cel mai bun sfat, pentru că nu te cunoaste ( nu are de ce să fie invidios, cum este intre "prieteni" acum.) si poate te intelege mai bine decat un "prieten" o poate face. Părerea mea. :-)

| darrio2007 a răspuns (pentru Oana92):

Asta este o initiativa TPU.Dar, ma rog, nu stiu dupa ce criterii v-au ales pe cei cinci.Cred ca reclama la o retea de telefonie.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt inginer de instalatii dar nu prea am inteles din ce imi descrii tu... sper sa fi rezolvat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

laughing

S-a rezolvat, da. Din cate am inteles respectivul orificiu avea rol de aerisire si apa refula pe acolo pentru ca teava era infundata. Bine, la ce cunostinte detin eu despre instalatiile sanitare imi puteau spune si ca apa imi refula pentru ca o familie de crocodili s-a mutat in tevi. Probabil i-as fi crezut.

| Rosen_Moses_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

RAzzy dar nu-i rasul tau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rosen_Moses_1988):

Cine e "RAzzy"? Sau, ce e? RAzzy este rasul? Ma intrebi daca rad ironic?

E chiar atat de greu sa legi 6 cuvinte in asa fel incat sa rezulte un enunt logic? Lasa-i pe cei 7 ani de acasa despre care ii spui Oanei, repeta-i pe primii 4 de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca imi trimiti pe mesaje o fotocopie dupa licenta de psiholog, al tau sunt de dimineata pana seara. E, bine? La cate esecuri sentimentale in relatii nici eu numai stiu cum s-o dau sa fie bine cu femeile.

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Nu raspund in calitate de psihologwinking Raspund in calitate de user TPU, la fel cum o fac si pe site happy

| Marily1997 a răspuns (pentru Oana92):

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si glob de cristal, carti de tarot, ceva?
Am niste probleme prin dragoste si vreau sa le pun la punct dupa bunul meu plac.Adica sa ma ajuti sa-mi influentez persoanele din jurul meu.
Iti dau un cocos negru daca ma ajuti. Ultima la care am fost, pe langa cocos mi-a cerut si material de bumbac.Tu ce mai ceri?
Daca sun cu taxa inversa, te superi?

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Treaba asta e pe bune. Partea cu amuzamentul e la alta rubricawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ce? Un nou format TPU dar telefonic?
Daca baga faza asta de ce nu ne pune la dispozitie: medici, veterinari, profesori de etc, psihiatri, psihologi...

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Nu iti pot raspunde la aceasta intrebare.

Ce stiu e ca un psihiatru sau un psiholog nu isi vor face meseria la telefonwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ceea ce vroia neutrino sa spuna trebuia sa sune cam asa: in ce baza ai fost selectionata. Iar deranjul este ca, desi nimeni nu este avizat s-a trecut pe acest experiment car ecident deranjeaza pe multi. De ce? Banuiesc ca se rezuma rotul la nu esti specializat pe...

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Am sa te intreb si pe tine acelasi lucru. Pe ce domeniu trebuie sa fiu avizata ca sa ma dau cu parerea? Scrie undeva, oriunde, ca primesti opinia unui psiholog daca suni la numarul asta? Sau ca persoana care raspunde o sa iti aduca partenerul inapoi, te scapa de gelozie si chestii de genul? NU, NU SCRIE ASA CEVA!
E nevoie de atestat pentru a putea sa iti dai cu parerea? Atunci dragilor ar fi cazul ca 99% dintre userii care au cont pe TPU sa inceteze sa mai posteze raspunsuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"O perspectiva feminina" asupra unei situatii. Nu parerea unui psiholog, nu neaparat solutia care va va salva viata, nici macar secretul fericirii. Nu inteleg de ce lumea se opareste atat de tare legat de acest subiect, nici TPU si nici Oana nu pretind ca acest experiment ar fi mai mult decat este in realitate. Singurul motiv just de suparare ar fi gelozia unor useri, alt motiv pentru atatea spume nu prea vad. Ideea experimentului consta in a avea pe cineva pregatit sa te asculte, nu neaparat in a avea pe cineva care iti va rezolva toate problemele.

Mie mi se pare un gest eroic. Ca si pe TPU presupun ca majoritatea dintre cei care au sunat-o erau troli sau copii plictisiti care au profitat de sansa de a discuta cu o fata pentru prima oara in viata (RAY23TM ) sau care isi doreau sa se distreze pe seama cuiva. Asa ca Oana ori nu a avut idee in ce se baga ori alte emotii au motivat-o mai mult decat autoconservarea. Eu nu as fi acceptat sa fac treaba asta niciodata, de exemplu. Sa dedici oamenilor necunoscuti propriul tau timp liber in ideea de a-i ajuta mi se pare un gest care trebuie apreciat.

Din punct de vedere financiar ma indoiesc ca Oana s-a imbogatit in urma acestui experiment, la fel cum ma indoiesc ca vreunul dintre cei care au sunat au ajuns la sapa de lemn dupa ce si-au consumat cateva minute.

Oana ar trebui sa se relaxeze si sa nu mai incerce a repeta aceeasi explicatie, la infinit, pentru cei care sunt clar deranjati de anumite aspecte ale acestui "experiment". Iar cei care comenteaza ar trebui sa inteleaga diferenta dintre "o perspectiva feminina" si ajutorul profesionist. Pana la urma, nu mai este un secret demult ca pe TPU singura parere avizata, in orice domeniu, este a mea. Restul, doar va dati cu parerea. Accept aceasta situatie de dragul diversitatii, nu pentru ca ar exista sansa ca eu sa ma insel si altcineva sa aiba dreptate.

Pe Alexander nu-l mai pot citi din urma cu 6 luni, cand i-am dat ignore. Nu ca mi-as dori, nimeni nu isi poate dori asa ceva. Ma intrebam daca are acelasi avatar cu burta si ochelari portocalii? O poza care nu face cinste niciunui aparat de fotografiat!

| Oana92 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru coment happy

| Demonull a răspuns:

Nu ştiu eu cât e poantă şi cât nu.
îţi pui numărul. public să te sune toţi şi toate _idioţi şi idioate. mhmm suspect.

| Oana92 explică (pentru Demonull):

Au sunat cei drept si oameni din categoria asta. Dar am fost sunata si de oameni normali care doreau o parere;)

Nu e nimic suspect, este un ''experiment'' TPU. Poti sa citesti aici mai multe : http://www.tpu.ro/blog/?p=4693

| Demonull a răspuns (pentru Oana92):

Bine,mult succes.

| gogu220 a răspuns:

Pe cât de nobilă este iniţiativa pe atât de meschine sunt majoritatea răspunsurilor.