| RAY a întrebat:

Ai sta cu cineva fața de care nu te simti atras/a fizic? ai da o sansa sincer unei persoane care nu te atrage din punct de vedere fizic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as da o sansã, pânã la urmã trebuie sã existe putinã chimie, aleg partenere care ma considera dptv atractiv pe mine, dupã conteazã daca o consider si eu atractivã. Degeaba fug dupã una care nu se uitã la mine, de fapt chiar incerc sã ma Feresc de fete care le consider prea frumoase pentru mine, deoarece numai pierd timpul aiurea.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fiecare cu valoarea lui fizica, de asta multi ajungi in zona morti ca cred ca sufletul lor de ingeras virgin conteaza si se uita doar la alea frumoase

29 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca imi place caracterul, personalitatea, ma simt bine cu el si se leaga ceva, da. Am si facut asta. Si a ajuns sa ma atraga fizic cu timpul

| sweetys a răspuns:

Am dat. Si a fost cea mai mare greseala. Aveam sentimentul ala de vinovatie, si ma tot intrebam ce naiba caut eu in relatia asta. Si a iesit mai mult rau decat bine. Deci clar nu as mai repeta greseala.

| mihai69 a răspuns:

Atracția nu e numai fizică. Și cea fizică e cea mai puțin importantă într-o relație de durată.
Deci - da.

| RAY explică (pentru mihai69):

Desi tu ai sta cu o femeie fata de care nu simti nimic?

| mihai69 a răspuns (pentru RAY):

Tu nu ai prea citit răspunsul meu. Am spus că nu atracția fizică e aia care contează.
Dacă există „chimie" între mine și „o fată", ea nu trebuie să fie supermodel ca să putem fi împreună. Ba chiar ar putea avea și ceva defecte.
FYI, am avut o prietenă foarte bună care era chiar urâtă la față, nici corpul nu era proporționat ca lumea, și pe deasupra a suferit și o operație de mastectomie. Cu toate acestea, chiar îmi plăcea să stau cu ea. Nu pentru cum arăta, ci pentru omul care era.

| RAY explică (pentru mihai69):

De acord si eu am avut o experienta de asta, nu ma refer la fotomodele o atractie cat de cat, sa fie draguta fata

| sofisis a răspuns:

Nu, nu as sta cu cineva care nu ma atrage deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,daca nu exista niciun fel de atractie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar ca prieten ai accepta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Desi putem fi prieteni? )))))))))

| VibeTrix a răspuns (pentru RAY):

Ooooooooooooooo mor

| RAY explică (pentru VibeTrix):

Tu mereu mori

| VibeTrix a răspuns (pentru RAY):

Oricum eu sunt nemuritoare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu.Nici tu nu ai vrea asta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Esti mai rea ca un stup de albine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt rea.Nu din punctul meu de vedere.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca esti un suflet bun care a suferit multe dezamagiri si care se vrea a fi mai indiferenta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu "se vrea", este.Suflet bun...nu stiu.In unele situatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt prietena cu un baiat de mult timp, ma place, dar nu ma atrage fizic, asa ca ramanem doar prieteni desi imi place mult inteligenta si gandirea lui, faptul ca e un baiat cuminte.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Isi admir sinceritatea

| DonGiani a răspuns:

Dacă ma atrage sufletește și psihic, da.

| AdinaanidA a răspuns:

Nu.
Dar. Dacă tu consideri că numai persoanele care arată bine sau sunt pline de nu știu ce calități te pot atrage fizic, greșești.
Am avut în liceu prieten care nu arăta bine, nu era frumos, era un pic grăsuț, dar eram tare îndrăgostită de el, și exista atracția fizică. Ghinionul a fost că a plecat în Australia cu părinții.
Deci echivalența asta pe care o faci tu în multe dintre întrebările tale atracție fizică = frumos, fizic atrăgător, e greșită.

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Nu te am mai vazut pe TPU, te ai mutat in Australia?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Nu încă laughing

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Deci echivalența asta pe care o faci tu în multe dintre întrebările tale atracție fizică = frumos, fizic atrăgător, e greșită.
depinde de cum ai fost tu programata genetic sa fi atrasa de sexul opus plus ca atractia la fete depinde de ciclul menstrual, sunteti complicate nici freud nu va inteles nici stiinta, stiinta face pasi mici spre a va cunoaste sexualitatea

| Againrip a răspuns:

Da aş sta.

| Blondy79 a răspuns:

Nu