| mgtow a întrebat:

Aici parca se va disputa o poveste dar incerc sa fiu prompt: e vorba de o tipa care ne cunoastem de cand aveam 13 ani eu si ea avea 10 si eram copii apoi dupa o zi cand ne-am jucat si am dormit impreuna (prostii nu am facut pentru ca eram constient ca eram mici si ne imbratisam atat ne mai pupam in fine prostii) dupaceea am mentinut legatura pe telefon si mesaje, ea isi facea de cap in tara si eu prostul imi faceam griji pentru ea.

O data am aflat ca era cu unu la gratar in timp ce vorbeam pe telefon si m-a mintit ca era fratele ei. M-am suparat si am schimbat cartela, ea insista sa ma sune inainte sa schimb cartela bip, dadea si cate un mesaj, etc. Dupa cativa ani ma adauga pe mes pentru ca i-am dat id si din nou am ignorato si am facut-o troaca de porci pentru ca s-a culcat cu un pedofil de aproape 30 de ani si mi-a zis ce aventuri a avut ca i-e dor de mine samd. Bun acum cateva zile dupa 10 ani de cand nu ne-am vazut ma gaseste pe fb culmea lol deci nu-mi vedea sa cred si o accept zic hai sa fim prieteni virtuali ca nu strica devenisem si eu un rebel asa cu fetele nu mai eram fraierul ala care statea dupa fusta la una si cert e ca m-am simtit bine cu altele pentru ca meritau (niciodata nu am inselat pe cineva).

Vorbim ce vorbim ea iluzionata cu mine ca se va intoarce si vom fi impreuna ca ma va impresiona minuni din astea si ii zic ca nu se poate, nu are optiuni cu mine. Mi-a zis ca prietenul ei cu care e in Grecia are 29 de ani si ea 20 are acum. Eu am 23 dar nu munceste nu-i arde de munca si iar incepe ca parteneri are chef de distractii si sa se apuce de fumat, sa bea, ca isi face piercinguri una alta. Asa am decis sa-i urmez jocul pana cand incepe sa imi zica daca o calc pe bec ma inseala, ca atunci cand plec pe camion in europa nu stiu ce face si chestii de genul asta, ca pe ala din Grecia cand s-a certat cu el a avut parteneri in tara apoi s-a intors din nou la el pentru ca il iubea auzi.

Eu gandindu-ma am decis sa o sun ieri pe skype si i-am zis ca o curva ca ea nu tin la usa mea, nu vreau sa patesc la fel ca ala de 29 cu care e acum si de prost nu ma ia, o fata serioasa muncea nu statea asa pe interes cu un tip care are aproape 10 ani diferenta, ea zicand ca nu-i pasa de el ca il baga naibii si asteapta sa plece in Romania la chefuri si tampenii gen fumat, betii, etc. Dupa ce o jignisem in halul ala pentru ca cel mai sigur ma credea rezerva de prost sa o mentin pe carca mea m-a sters din facebook, din skype dar nu m-a blocat deloc in niciuna din ele, in fb ii pot vedea profilul si daca vreau ii pot scrie mesaj (numai ca nu ma intereseaza sa o fac) de ce nu m-a blocat are un interes sa se intoarca iar cu minciuni la mine?

Asa facea si cu telefonul treceau cateva luni apoi lua legatura cu mine. Eu am fost primul baiat in viata ei chiar daca nu i.am pus-o dar nu inteleg de ce nu ma blocheaza? Inseamna ca nu e serioasa si crede ca ma poate manevra cum vrea ea dar nu-i merge deloc. Astept pareri.

11 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Fii atent! daca ea ii asa cum ai descris-o tu mai sus si din cate am citit ai o parere cat se poate de proasta despre ea,nu inteleg de ce o mai ti de vorba? eu nu cred ca putem tine la cineva si in acelasi timp sa ii si urim intr-un fel,nu? Totusi cred ca iti place de ea intr-un fel in care nu vrei sa iti recunosti nici tie insuti.
Ea poate crede ca te poate manevra,din cauza ca de cate ori vrea sa vorbeasca cu tine tu ii dai si sansa si ocazia.
Daca vrei cu adevarat ceva de la ea,incearca cat esti in tara,daca nu pur si simplu nu ii mai motive sa te caute, ca si ea exact cau cred eu acum crede: "Ba, asta din moment ce inca ma mai tine de vorba dupa cate i-am spus inseamna ca eu ii pot lua mintile!".
Si sincer, dupa cate ti-a spus asa fara rusine, lasa-o frate sa se duca dupa aia care o vor asa.winking

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu ti-ai pus intrebarea daca mai ai sentimente pentru ea? poate nu ti-ai scos-o din suflet tocmai pentru ca a fost prima fata din viata ta, chiar daca nu a fost implicata o relatie sexuala.
Daca ea si-a batut joc de tine, chiar crezi ca toate fetele sunt la fel? nu trebuie sa gandesti asa, daca mergi pe aceasta varianta, nu ai sa ai un suflet pereche langa tine never.
Daca acea fata te-a cautat, poate a facut-o din lipsa de ocupatie/poate a facut-o din respect pentru ce a fost in copilarie/nici macar nu ai continuat jocul sa vezi pana unde merge si ce ganduri are si ai jignit-o.
Tu pana la urma de ce esti suparat pe ea? ca te-a cautat si ti-a rascolit amintirile? ori ca te-a sters din lista?
O zi buna sa aihappy

| mgtow explică (pentru caramela):

Probabil am niste sentimente pentru ea dar nu o voi lasa sa fie cu mine niciodata pentru ca nu e demna de mine.

| caramela a răspuns (pentru mgtow):

Pai ar fi bine sa te retragi si sa nu ii dai sperante, si nu uita ca unde a fost foc, a ramas cenusa.iar de la ura la dragoste nu este decat un pas.
Nu te juca cu focul, ai putea sa te arzi.
O zi bunahappy

| Emilian65 a răspuns:

Alta fata nu ai gasit? Las-o daca nu-ti convine.

| SkyPilot a răspuns:

Este exact cum zici. Clar ca nu este o tipa pe care sa o tii acasa. Sau daca vrei, o trimiti la produs. Probabil ca vrea sa o puna si cu tine happy Daca nu esti intr-o relatie stabila, nu vad de ce nu ai incerca. Numai sa te tii tare, ca assta are experienta si s-ar putea sa vezi in pat ce n-a vazut Parisul!

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Crede ca daca a reusit atunci, sigur v.a mai reusi. Daca jignesti prea mult o fata, s.ar putea sa nu ii mai pese de asta, sa creada ca asta iti e obiceiul, sa te catalogheze drept "badaran", nu o sa mai ia in serios ceea ce zici si faptul ca tu zici din suflet si de prea multi draci chestiile astea, o sa creadaca zici fiindca ai o educatie proasta. Degeaba o jignesti. Ca sa o enervezi da.i tu block peste tot sa rupeti iar orice legatura!

| SkyPilot a răspuns (pentru NoName0x0):

Nimeni nu rezista oricat la insulte dar trebuie concepute cu cap. Insultele in termini obsceni sunt de regula ignorate, cel caruia li se adreseaza stie ca este o reactie la ce s-a intamplat. Insulta trebuie sa se refere la un adevar care doare, sa transmita o imagine foarte puternic negativa, preferabil cu o tenta de bataie de joc si sa fie formulate in cuvinte acceptabile in societate.

| NoName0x0 a răspuns (pentru SkyPilot):

In ultimul timp foarte putine adevaruri dor deoarece cei mai multi dintre oameni refuza sa isi vada propriile defecte si astfel, defectele pe care le vezi tu, cel din exterior sunt concepute de persoana in cauza ca fiind pur si simplu niste aberatii. Si n.au cum sa te insulte niste aberatii, nu? Poate asa e si tipa despre care zice baiatul. Si cred mai mult ca sigur ca asa e din moment ce o jigneste de atatea ori si nimic...

| SkyPilot a răspuns (pentru NoName0x0):

Nu pot decat sa iti dau dreptate. Nu m-am gandit la cei care se considera perfecti sau considera ca nu mai au cum/de ce sa devina mai buni. Nu poti insulta omul perfect, in ochii lui ne insultam pe noi insine pentru ca nu ii putem observa si intelege perfectiunea happy