| anonim_4396 a întrebat:

Aici parca se va disputa o poveste dar incerc sa fiu prompt: e vorba de o tipa care ne cunoastem de cand aveam 13 ani eu si ea avea 10 si eram copii apoi dupa o zi cand ne-am jucat si am dormit impreuna (prostii nu am facut pentru ca eram constient ca eram mici si ne imbratisam atat ne mai pupam in fine prostii) dupaceea am mentinut legatura pe telefon si mesaje, ea isi facea de cap in tara si eu prostul imi faceam griji pentru ea.

O data am aflat ca era cu unu la gratar in timp ce vorbeam pe telefon si m-a mintit ca era fratele ei. M-am suparat si am schimbat cartela, ea insista sa ma sune inainte sa schimb cartela bip, dadea si cate un mesaj, etc. Dupa cativa ani ma adauga pe mes pentru ca i-am dat id si din nou am ignorato si am facut-o troaca de porci pentru ca s-a culcat cu un pedofil de aproape 30 de ani si mi-a zis ce aventuri a avut ca i-e dor de mine samd. Bun acum cateva zile dupa 10 ani de cand nu ne-am vazut ma gaseste pe fb culmea lol deci nu-mi vedea sa cred si o accept zic hai sa fim prieteni virtuali ca nu strica devenisem si eu un rebel asa cu fetele nu mai eram fraierul ala care statea dupa fusta la una si cert e ca m-am simtit bine cu altele pentru ca meritau (niciodata nu am inselat pe cineva).

Vorbim ce vorbim ea iluzionata cu mine ca se va intoarce si vom fi impreuna ca ma va impresiona minuni din astea si ii zic ca nu se poate, nu are optiuni cu mine. Mi-a zis ca prietenul ei cu care e in Grecia are 29 de ani si ea 20 are acum. Eu am 23 dar nu munceste nu-i arde de munca si iar incepe ca parteneri are chef de distractii si sa se apuce de fumat, sa bea, ca isi face piercinguri una alta. Asa am decis sa-i urmez jocul pana cand incepe sa imi zica daca o calc pe bec ma inseala, ca atunci cand plec pe camion in europa nu stiu ce face si chestii de genul asta, ca pe ala din Grecia cand s-a certat cu el a avut parteneri in tara apoi s-a intors din nou la el pentru ca il iubea auzi.

Eu gandindu-ma am decis sa o sun ieri pe skype si i-am zis ca o curva ca ea nu tin la usa mea, nu vreau sa patesc la fel ca ala de 29 cu care e acum si de prost nu ma ia, o fata serioasa muncea nu statea asa pe interes cu un tip care are aproape 10 ani diferenta, ea zicand ca nu-i pasa de el ca il baga naibii si asteapta sa plece in Romania la chefuri si tampenii gen fumat, betii, etc. Dupa ce o jignisem in halul ala pentru ca cel mai sigur ma credea rezerva de prost sa o mentin pe carca mea m-a sters din facebook, din skype dar nu m-a blocat deloc in niciuna din ele, in fb ii pot vedea profilul si daca vreau ii pot scrie mesaj (numai ca nu ma intereseaza sa o fac) de ce nu m-a blocat are un interes sa se intoarca iar cu minciuni la mine?

Asa facea si cu telefonul treceau cateva luni apoi lua legatura cu mine. Eu am fost primul baiat in viata ei chiar daca nu i.am pus-o dar nu inteleg de ce nu ma blocheaza? Inseamna ca nu e serioasa si crede ca ma poate manevra cum vrea ea dar nu-i merge deloc. Astept pareri.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu ma gandesc ca tu inca o iubesti acolo undeva. Problema este ca in 10 ani oamenii se schimba enorm de mult.

Si ea are nevoie teoretic de o relatie stabila, problema ei este ca nu se poate deschide si dedica unei singure persoane.

Cred ca greseala ta este ca faci un mix intre fata si prietenia de atunci si femeia si relatia rece de acum.

Ori le desparti odata pentru totdeauna, ori incerci sa le impaci. Nu poti sa mergi cu fundul in doua barci. Genereaza suferinta.

Asa ca alege: ori vrei sa vezi daca poti sa mai incalzesti ceva, ori o lasi odata in pace si gata.

| Lawliet14 a răspuns:

Parerea mea e ca n-o sa va intelegeti niciodata. Si ca prieteni voi sunteti intr-un stres continuu. Eu am ceva experienta ca sa pot zice ca e asa. Nu mai bine ti-ai gasi una pe placul tau? Si sa o lasi si pe sa o faca, adica sa-si gaseasca un partener? Sa o lasi in pace adica?

| mgtow a răspuns (pentru Lawliet14):

Eu o las dar ea ma tot cauta, nu pun deloc suflet pentru ca stiu de ce e in stare dar mai mult o las sa vad cu ce idei vine la mine apoi eu ii arat partea dura a vietii si asa vede ca prost nu sant deloc.

| grab a răspuns:

Tu si camionul tau nu prea pareti baieti de casa. poate asta nu ii convine.

| VOXaware a răspuns:

Interesanta naratiune, dar oricum, dupa toate astea, pe tine te intereseaza faptul ca nu te-a blocat pe functiile respective? in fine nu ma bag dar daca tii asa de mult la asta inseamna ca mai simti ceva pentru ea.
Asta inteleg din ce ai scris mai sus.
Daca nu te mai intereseaza nu te mai intereseaza si cu asta-basta, treci mai departe, esti om in toata firea.

| misterelvisz a răspuns:

Frate si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare! Dar am avut orgoliu si i-am dat "eject" din prima! Nu e de tine si daca esti si sofer international am mai multe pretenti de la tine! Si apropo primul e ala care o... bye-bye!