| maricica02 a întrebat:

Sunt de un an cu iubitul meu si zilele trecute mi-a marturisit ca m-a inselat. Nu pot sa il las, il iubesc mult. As vrea sa il iert, nu aveam incredere in el, acum vreau sa ii fiu alaturi si sa-l sustin(sunt sigura ca el sufera). Cine a avut situatii similare, puteti sa ma sfatuiti cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cine poate ierta este cineva care poate cladi. Si daca o casa trece printr-o furtuna, este o dovada ca poate trece si prin alte vremuri rele.
Sper ca ai inteles ceva din ce am zis, ca eu acusi nu mai pricep nimic. straight face

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Mda tu fi cu el, nu fi suparata, ajuta-l sa treaca peste, vorbesti de parca tu esti cea care a inselat! poartate asa ca intr-un an te-a inselat odata ( daca nu mai mult) acum ca stie ca tu il vei ierta si mereu vei fi langa el o va face-o in urmatorul an de 10 ori!
Inainte ca nu stiai ca te inseala nu aveai incredere in el si acum ca te-a inselat ai? fata sincer tu stii ce vorbesti, nu de alta dar mi se pare ca incerci sa-ti bati joc de noi!
Lupul isi schimba parul, dar naravul ba! daca decizi sa-l ierti fi cu ochi-n 4, niciodata nu se stie cand va pacatui din nou! eu cred ca acum cand sti de ce este instare ar trebui sa nu mai ai incredere in el!
O noapte buna iti doresc!

| mona a răspuns:

Da-i o sansa, iarta-l dar sa nu devina asta un obicei

| MrAnderson a răspuns:

Salut, Maria

Desi e apreciat curajul sau, o reintoarcere la el ti-ar oferi o viata de neincredere, vei trai mereu cu teama ca ar putea sa recidiveze, si probabil o va face. Asa e felul lui, nu e o vina, neaparat.
Cu toate ca e dureros acum, cel mai bine e sa va vedeti fiecare de drumurile voastre, pentru amandoi.

| maricica02 explică (pentru MrAnderson):

Merci mult de sfat. Nu stiu cum voi proceda, sper sa treaca totul repede sa nu ma gindesc la nimic. Nu vreau traume psihologice

| Mirke a răspuns:

De ce boala sufera? de afemeism acut? daca vrei sa ramai proasta lui, altfel ai putin respect fata de tine, si mai multa demnitate, asa ca tu decizi, un barbat care sufera nu se arata, ala e teatru mai. trebuie sa-l lasi macar o perioada sa vada cum e fara tine, si daca se arunca in bratele alteia, e clar ca nu te iubeste deloc.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Stii care e problema, o data iarta-l, dar daca a doua oara se mai intampla, indiferent ca suferi, nu-l mai ierta, apoi i se urca la cap!

| Soophie94 a răspuns:

Daca un baiat te inseala inseamna ca a vazut la alta ceva mai bun decat la tine. E inadmisibil asa ceva. De unde stii ca nu o sa o faca din nou?

| maricica02 explică (pentru Soophie94):

Ultima vreme era cam cu multe certi, pretentii, despartiri. Cel putin odata in saptamana ii ziceam ca ne despartim. Cred ca asta l-a determinat sa o faca. Daca era un Don-Juan nu venea sa-mi povesteasca. Eu o sa incerc sa il ajut ca sa nu se gindeasca inca la o eventuala infidelitate.

| taniushka1923 a răspuns:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani dar nu am avut asa situatie sincer nu stiu ce as face in asa situatie, dar dupa cum il iubesc mul las ierta,,, poate incerci sal ierti si sa-i fii alaturi, dar numai daca poti fi sigura ca nu se va mai intimpla asa situatie.succese

| maricica02 explică:

Sunt sigura 1000000% ca a fost prima data. Noi am decis sa luam o pauza ca sa vedem daca putem unul fara celalt si e imposibil. Nu putem unul fara altul. As vrea sa nu-i amintesc situatia, nu stiu ce o sa iasa.Macar nu o sa-mi para rau ca nu ancercat. Simt ca incep sa am incredere in el.
Eu tot l-am inselat, eram cu el, dar ieseam si ma sarutam cu alt baiat. El a aflat de asta cu vreo luna in urma si nu m-a lasat. Ma iubeste prea mult... pina acum imi bateam joc de el, acum insa am inteles ca il iubesc si nu vreau sa-l pierd. ce ziceti?