| Loredana_7643 a întrebat:

Numele meu este Loredana si am o problema va rog sa cititi cu atentie:
Pentru inceput am 19 ani. Pe 2 noiembrie 2010 am cunoscut un baiat foarte dragut, el avea 20 de ani si eu 18. Au fost cele mai placute momente din viata mea. Cand l-au cunoscut parintii mei au vazut ca ceva nu e in regula cu el. Dupa mai mult timp, el m-a facut sa sufar, dar eu l-am iertat, si l-am tot iertat pana cand mi-am dat seama ca nu e deloc potrivit pentru mine. Am aflat ca m-a inselat pe tot parcursul relatiei, si ca atunci cand ne-am cunoscut el mai avea o iubita, am fost cu el de atunci pana pe 13 iunie. Pe 12 iunie am aflat ca ma insela: el nu-mi raspundea l-a telefon si m-am gandit sa ma duc sa-l caut la el in casa. Usa casei era deschisa asa ca am intrat si l-am gasit pe el si iubita lui in pat, facand dragoste. Va dati seama ce nervoasa am fost atunci. Ne-am despartit si mi-am dat seama ca parintii aveau dreptate. Si cum nu era de ajuns am aflat ca mai si eram insarcinata cu el sad. Nu am apucat sa-i spun mamei fiindca nu va inchipuiti ce scandal ar fi. Eu sunt hotarata sa fac avort deoarece nu vor fi de acord parintii si plus ca, copilul n-ar avea tata.
Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| D0zzz a răspuns:

Mda, trebuia sa il cunosti foarte bine, dupa care sa faceti dragoste, dar protejat. E foarte bine cum ai procedat cu fostul tau iubit, dar nu este o solutie sa faci avort, sa ucizi un copil nevinovat, care asteapta sa vina pe lume, sa aiba o mama si un tata si sa fie iubit. Cat despre parintii tai, i-ai si vorbeste deschis cu ei, spune-le sincer, nu-i minti. Iar daca iti gasesti alt prieten, care sa fie perfect pentru tine, si sa il cunosti bine, sa stii ca nu te va insela, atunci el poate fi tatal copilului. Daca nu, te vei descurca cu el, poate chiar sa fi ajutata de parinti, susori sau frati, matusi. Stiu multe femei care au ramas insarcinate si care nu mai au sot sau prieten, care isi cresc copiii pe cont propriu. Nu te gandi sa faci cel mai mare pacat al vietii tale.
Mult noroc iti doresc si ai grija de copilasul tau!

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sigur,e bine sa faci avort! A fost o greseala relatia ta! Fi mai atenta in viitor!

| AndaWest a răspuns:

Mai bine ar fi fost sa nu fie, dar oricum eu zic ca va suferi acest copilas.tu alegi

| sT1L a răspuns:

Poi daca chiar vrei sa ii faci rau acestei persoane ii poti face. Daca el este tatal copilului ii poti cere pensie alimentara. Si in plus copilul nu are nici o vina de ce sa "omori" un copil nevinovat. Dar daca vrei ca sa nu ai probleme in familie poti sa faci avort, e ceva normal deoarece copilul 1 la mana va fi fara tata si 2 la mana esti prea tanara sa fii mamica la varsta asta big grin

| Catherine a răspuns:

Sfatul meu e sa nu faci avort, sunt foarte multe complicatii dupa. poti sa rami sterila toata viata sau chiar sa mori in timpul avortului.si multe alte probleme.si in plus mai e si copilul.sa omori un suflet.iti va fi greu dupa sa te gandesti ca ai omorat un sufletel care nici macar nu a vazut lumina zilei. cred ca iti este greu mai ales sa cresti un copil singura dar eu te sfatuiesc sa nu faci avort.este doar parerea mea Succes! si gandeste-te bine pana a lua decizia finala

| Lala00 a răspuns:

Pai nu stiu loredana cel mai bine e sa discuti cu tatal copilului si sa nu faci avor pentru ca acel copil nu a gresit cu nimic daca vrei dal spre adoptie sau gandeste logic copilul acela e al vostru si dupa avort nu va mai fi nu va mai trai daca tu crezi ca avortul e cea mai buna solutie bine dar sincer la tine e o situatie foarte delicata aici trebuie sa te gandesti foarte mult la consecinte

| Azazel_2358 a răspuns:

Avort sigur...xD caterincosu ala de gagicatu' nu-i pregatit sa fie tata dar be careful

| samananca a răspuns:

Mdea foarte trista povestea, eu cred ca in viitor no sa mai ai incredere in baieti