| dancenyng a întrebat:

Poate ca intrebarea mea o sa va para bizara, dar totusi am nevoie de un sfat. Deci sa incepem.La moment ma intilnesc cu un baiat. Am facut cunostinta pe net.(e de la mine din oras). Prima seara cind am iesit, eu mai eram cu o prietena I, iar el cu un prieten A. M-am intilnit vreo saptamina cu el dupa care am auzit ca se intilneste cu I. Peste ceva timp s-a despartit de ea si a venit la mine. Am inceput sa ne intilnim din nou. Nu peste mult timp iarasi s-a dus la ea. Apoi iar la mine. Peste citeva zile am auzit ca iarasi se intilnesc. Iar acum iarasi a venit la mine. Si la moment ne intilnim. Mi-e teama sa nu plece iarasi. Eu chiar il iubesc incit i-am iertat tot. Intrebarea mea- de ce proceda asa? Poate sa plece iarasi la I? L-am intrebat dar nu vrea sa-mi spuna. Va rog sa ma ajutati.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te-ai intalnit cu genul cartofor, ala care isi risca viitorul pentru impresia de moment. Daca iti place viata pe valuri, cand sus, cand jos, atunci da-i inainte.

| Mayar a răspuns:

Ia-ti alt baiat, ca sunt destui... serios acum!

| dge18 a răspuns:

El este genul de baiat care-i place sa stea cu doua.
Daca a facut o greseala ca asta nu se va opri asa o sa fie toata viata.
Adica o sa te insele si nu numai cu I... o sa mai fie, eu iti spun de pe acum sa incerci sa numai ti atat de mult la el pentru ca intr-o zi o sa te faca sa suferi si n-o sa-ti fie bine.
Asta-i sfatul meu.;-)

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunteti niste copii imaturi psihic.Cati ani aveti? Macar ati pasit in adolescenta? Se pare ca sentimentele voastre nu sunt inca conturate prin asta se explica comportamentul de nestatornicie si imposibilitatea luarii unei hotarari.Nu iti poate raspunde deoarece nici el nu stie ce doreste de fapt. Poate peste niste ani daca va mai fi cazul.

| neutrino a răspuns:

Acum nu mai pleaca. Sta cu tine pana cateva zile intregi.

| Emilian65 a răspuns:

Poate are atractie mai mare fata de prietena. Poate il momeste cu ceva de il atrage asa tare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Am intrat in postarile tale anterioare ai am citit ca ai 14 ani, iar,, junele' 20! Corect?

Tipul se joaca cu tine, draga mea! Proabil vrea sa se distreze, sa aiba ce povesti prietenilor.Nu,nu ma gandesc ca e vorba de realatii sexuala, pentru ca ma gandesc ca nu s-a ajuns la asa ceva...Sau cine stie.
Il iubesti pentru ca e mai mare ca tine, iar prietenele tale au,, iubiti '' de varsta lor?,
Vrea sa plece? Foarte bine lasa-l nu-i cere expicati, probabil are iubita, iar cu tine doar se joaca!
Ai timp sa iubesti, iar baieti sunt destui!

| LoveSleep a răspuns:

Își bate joc de tine, dar e ok, nu te deranjază. Tu îl iubești oricum. Bravo!

| h3r a răspuns:

De parcă tu ai fi la iubirea vieții tale și sunteți atât de maturi și responsabili, încât cu siguranță o scoateți la cap! Nu vezi că te prostește? De fapt, pe amândouă vă prostește. Fii tu mai deșteaptă și nu-l mai primi data viitoare după ce pleacă. Te joacă pe degete.