| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog mult! am avut o relatie cu un baiat acum 3 luni.la inceput a fost o relatie la distanta, apoi a venit in tara si ne-am vazut.totul a fost foaaarte frumos.si nu demult a plecat inapoi ca a avut niste probleme. acum am aflat de la un prieten de al lui ca el ma insela aici, si spunea la prietenii lui ca a avut relatii sexuale cu mine.
acum ultimele 2 zile nu intra pe mess, chiar daca l-am rugat. el inainte imi atragea mai multa atentie, decit acum.cum as putea eu sa-l fac sa umble dupa mine? vreau ca sa-i lipsesc, vreau ca sa tinjeasca dupa mine, dupa cite am inteles prietenul acesta al lui care mi-a spus totul, a mai spus ca el intr-adevar ma iubeste.nu stiu ce sa cred, poate e adevar, poate e minciuna totul ce mi-a zis, posibil sa fie o minciuna deoarece acest prieten mi-a propus nu demult sa ne vedem la un suc, dar nu exclud ca ar putea fi adevarat totul. spuneti-mi va rog, cum as putea proceda in asa situatie? va rog mult ajutati-ma.multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cel care ti-a spus aceste lucruri, in primul rand nu-i este prieten lui. Ceea ce a facut el este mai mult o tradare. Daca a avut interesul sa se apropie mai mult de tine, imagineaza-ti ca si prietenului tau i-a spus cine stie ce minciuni. De aceea, nici nu este cazul sa ii dai prea mare importanta acestuia. Cel mai bine ar fi, din punctul meu de vedere, sa insisti sa reiei legatura cu prietenul tau, sa incerci sa-i explici ce s-a intamplat, sa-i relatezi ce ti s-a spus despre el. S-ar putea ca nici macar sa nu fie adevarate aceste vorbe si, cu acelasi venin, s-ar putea sa fi fost improscat si el. Povesteste-i si despre propunerea pe care ai primit-o. Fii sincera cu el si astfel il vei indemna si pe el sa fie sincer. Mult mai placuta este sinceritatea intr-o relatie, decat orice alt tertip ieftin si efemer. Nu te lasa influentata de "totul" acela pe care crezi ca il cunosti. Cel mai bine este in viata sa te convingi tu singura de situatie. Daca povestea voastra a fost frumoasa, nu ai de ce sa-ti faci griji. Minciuna va face loc treptat adevarului, caci ceea ce este frumos nu se uita atat de usor. In cazul in care, prin absurd, nu se rezolva situatia, inseamna ca frumosul acesta ti-a apartinut doar tie, iar cei doi asa zisi prieteni au acelasi caracter, as spune eu indoielnic. Consoleaza-te cu gandul ca cine se aseamana se aduna si vezi-ti mai departe de viata. Este foarte posibil ca iubirea adevarata de-abia de acum sa apara. Iti doresc multa putere de discernamant si sa fii iubita cu adevarat.

| fabiola a răspuns:

Ce rost au trucurile de genul,, sa-l fac sa umble dupa mine"? Sunt pierderi de timp, razbunari picante, care nu fac parte din capitolul -dragoste!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te calmezi intai si sa iti pui ordine in ganduri. Apoi ar trebui sa te detasezi. Ceea ce vrei tu este razbunare, insa asta inseamna consum de energie, multe sentimente negative si mult timp pierdut. Ignora-l. Meriti, cu siguranta, mai mult de atat.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Mai bine iti e fara el... ok, arata-i ca te-a ranit si ca il consideri o persoana fara pic de pantaloni'' sa zic asa...si sa-l intrebi dc a facut toate astea? daca a facut. Dar in concluzie Fara el in viata ta -va fi mai bine pentr tine pe viitor.

| Silvia_6960 a răspuns:

Sincer, nu stiu ce sa spun, insa crede-ma daca vrei sa il faci sa tanjeasca dupa tine cea mai sigura metoda este indiferenta, fiindca daca te iubeste va suferi ca il ignori si va incerca sa repare greselile, iar daca nu ii pasa de tine, nici nu se va mai stresa sa te caute.

| candycane16 explică:

Multumesc mult pentru ajutor. oarecum imi este foarte greu, ma simt singura, nu ma recunosc.sincer tin enorm la el, il iubesc mult. speram sa fie totul bine.multumesc inca odata! pup pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te bazezi exact pe ce vrei tu. Daca il vrei pe respectivul atunci exclude toti prietenii si tot ce vor avea de spus.Singura ta intrebare pentru prietenii lui sa fie"Cum pot da de el"Fara alte comentarii. Ce este sfint va ramine intre tine si el fara alte interventii.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci incepe sa comunici mai mult cu prietenii lui intra in companie cu unul apoi cu alt prieten incepe sa intrebi de el sa iii scrii mult trimite mesaje multe asa sa imbli du pa el vreoo 2 saptamini apoi deodata sa nu-i scrii nimic si sa nu te interesez de el
prieteniii lui asa inceapa sa vb despre tine cu el dar tu sa n dai atentia la asta si sa comunici cu ei mai departe intr-un timp anumit el asa vada ca tu nu mai tragi atentia luia i el asa intereseze de tine si asa inceapa sa umble dupatine
duace el de acum asa umble dupa tine sai scoti vorbe printre prieteni ca el nu se poate saruta si asa mai departe astept un raspuns de la tine
BAFTA MULTA

| krysty a răspuns:

Totul depinde de el, daca mai simnte ceva pentru tine sau nu...mai intai vezi daca te mai cauta si apoi vezi ce e de facut