| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog mult. Am fost intr-o relatie 7 luni. Ne-am despartit inainte de Revelion, cu 2 zile. El mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine si ca sa nu-l mai deranjez. Nu am mai vorbit vreo 2 saptamani. El a m-ai facut asa inainte si apoi peste 2 zile mi-a spus ca nu poate fara mine si ca vrea sa ne impacam. El era o persoana buna, dar citeodata isi permitea sa vorbeasca urit. Acum sunt in alta relatie cu un baiat cu adevarat bravo. Problema este ca sunt citeodata momente cind mi-e dor de ex-ul meu( El cu 2 zile a aflat ca sunt in relatie, mie mi-au spus ca era foaaarte socat si vrea tare sa afle cu cine sunt impreuna(apropo ei se cunosc, dar nu bine). Citeodata am momente cind vreau sa ma impac cu el, dar stiu ca nu trebuie, ca va fi tot aceiasi. Cum as putea sa uit de el? Sa nu ma mai gindesc la el, ca imi fac foarte mult rau. Imi vine sa iau telefonul si sa-l sun, dar ma abtin. Daca a spus ca nu-i mai pasa de mine, de ce atunci asa era stresat cind i s-a spus ca sunt in relatie? De ce mi-a scris pe fb? De ce mi-a scris mesaj? Nu stiu ce sa mai fac. Of, amintirele acestea, cit rau mai fac( Tocmai ma simt vinovata ca sunt in relatie si ma gindesc la el.(

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu trebuie, daca ii pasa nu reactiona asa.Si venea la tine pana si in genunchi sa-si ceara iertare.Nu te merita...Nu incerca sa-l suni, o sa-ti faci rau. Vrea doar sa te chinuie.

| Ramo80 a răspuns:

Daca nu i-ai gresit cu nimic, cred ca stiu ce s-a intamplat cu el de te-a parasit de doua ori. Isi gasise pe altcineva, nu i-a convenit persoana respectiva si a zis sa se mai intoarca putin la tine pana la urmatoarea escapada. Hai sa fim sinceri, cat de cinic poti fi incat sa parasesti o persoana chiar inainte de revelion? A avut un motiv! Si-a batut joc de tine si e pacat sa stai cu un asa om! E adevarat ca dupa despartire incepi sa-ti aduci aminte de momentele frumoase, parca regreti si il vrei inapoi...Dar nu merita nici un pic, iti va face la fel! Fi puternica si nu te lasa coplesita de amintiri! Cand iti vine sa-l suni pe fostul, suna-l pe actualul, daca puteti chiar intalniti-va, imbratiseaza-l, saruta-l si o sa vezi ca putin cate putin, fostul o sa-ti iasa din suflet! Pupic!

| papusikk a răspuns:

Nu te merita.zic eu daca tear fi iubit ar fi ramas cu tine.nu ai de ce sa te simti vinovata ca esti intr-o relatie a fost decizia lui sa va despartiti si nu ii spune ca vrei sa te impaci cu el daca vrea sa fie cu tine iti va spune el...nu te injosi

| candycane16 explică:

Ramo80>>merci mult,eu am aflat care e problema. Da, lui ii placuse de alta fata, dar aia e cam usuratica(mi-au spus oamenii care o stiu). Acum nu stiu care e situatia. Stiu doar ca fetei celea nu-i place de el. Da si el prostut, a vrut o relatie serioasa si uite cum a dat inapoi. El prima data s-a intilnit 7 luni, in trecut maxim cite o saptamana sau 2. Oricum,n-am de gind sa-l sun sau sa-i scriu. O sa vreie-o sa scrie, n-o sa vreie-treaba lui. De impacat nu vreau, deoarece va fi tot aceiasi.
P.S merci mult pentru raspunsuri!