| Andmanny a întrebat:

Ajutor! am nevoie de un sfat! imi place la nebunie de o fata, asa s-a primit ca intr-o zi ea prima mi-a spus ca ma iubeste si tot atunci si eu i-am marturisit acest lucru, nici n-a fost nimic serios si peste cateva zile si-a schimbat parerea, tot am incercat sa aflu de ce, sa ies cu dansa, dar degeaba, acum e asa, ok, prieteni, ea de fapt e in centrul atentiei si se comporta cu toti destul de bine, acum dupa o luna doresc insa sa aflu poate mai simte ceva, sunt dezamagit insa nu doresc sa-i arat asta, la alte fete nici nu ma gandesc pentru ca chiar o iubesc. cel mai dureros lucru este ca ieri seara s-a sarutat asa pur si simplu cu un prieten de-al meu, in fata mea... nici nu stiu ce sa cred, dar nici s-o uit nu pot.

eu nu-s prea indraznet asa, ca sa sar in gat la fete sau sa le provoc ceva fara nici un motiv pot sa spun ca, le simpatizez si le stimez, ma comport destul de modest si respectuos. ah da, sunt foarte realist in ceea ce priveste unele relatii sau probleme.

ce-ati face voi? poate s-o uit? dar cum?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Eu cred ca ea nu e inca pregatita pentru a avea un prieten, e inca in faza de "cercetare a pietii". Stie ca e vanata, isi prezinta calitatile, se comporta cu toti la fel, chiar si sarutul e asa.de ochii lumii. Discuta cu ea, spune-i ca tu tii mult la ea, ca doresti sa fiti prieteni cu adevarat. Spune-i cat de mult ai suferit cand s-a sarutat cu altcineva. Daca iti vine greu, scrie-i un biletel, nu un sms, in care sa-i explici sentimentele tale curate.

| eveline_9271 a răspuns:

Nu am nici cea mai vaga idee. complicata situatie

| Andmanny explică:

De fapt are mai multa experienta decat mine, pur si simplu eu n-o inteleg, si c-am nu doreste sa-mi dea asa, niste explicatii cuvenite, krek se joaca x(

| Andmanny explică:

Cred si eu, o sa incerc, mersi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca tii la ea si ca nu exista nici o posibilitate sa treci peste, atunci incearca sa vorbesti cu ea. vorbesti azi, vb maine si pana la urma ajungi sa o intrebi de ce s`a comportat asa si daca a mintit cand a zis ca te place. daca este ok, o sa-ti raspunda.
daca nu, las`o in pace pentru ca nu te poti tine dupa cineva despre care nu stii de ce se comporta cum se comporta
sper ca te-am ajutat.incearcawinking