| TimMocan a întrebat:

Ajutor! Am nevoie urgenta de sfaturi. Am o mare problema: am 18 ani si imediat fac 19. Nu am avut niciodata prietena si niciodata nu m-am sarutat cu o fata... Am nevoie de ajutorul vostru serios pentru ca toata lumea rade de mine... Nu stiu ce sa zic despre mine.

Răspuns Câştigător
| Kruger2 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine, sa iti schimbi imaginea despre tine in primul rand. Apoi, invita o fata oarecare la cafea de cateva ori, fi relaxat in timpul conversatiei, iar cand va veni momentul, sarut-o. Daca nu ii va placea... Ei bine... o geanta in cap nu omoara pe nimeni. laughing

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ok, pai... ce fel de baiat esti? ca sa iti spun de ce fata ai nevoie? una mai nebunatica si rebela? sau una cuminte? sau una echilibrata? Ce inaltime ai? cate kg ai? Esti grasutz? Slabutz? potrivit? Porti ochelari? Descrie-te putin si fizic si moral

| Ovilacul a răspuns:

Uita-te in oglinda. Esti multumit de ceea ce vezi? Daca tu nu esti multumit fii sigur ca nici cei din jurul tau nu sunt multumiti. Ai o vara intreaga la dispozitie sa te schimbi. In 3-4 luni poti face schimbari majore. Dedica-te sportului, schimba-ti look-ul, ai grija la alimentatie si in 3 luni o sa vezi diferenta. O sa fii de nerecunoscut. In legatura cu fetele tine doar de tine. Fetelor nu le plac pampalaii. Fii mai tupeist. Socializeaza, iesi afara din casa. E vara, e cald, e frumos si e plin de fete care te asteapta.

| Xexma a răspuns:

Bune sfaturile de mai sus. dar mai e ceva. ceva foarte "mare".
nu pune la suflet tot ce zice lumea. unii pot fi foarte rautaciosi, iar daca pui la suflet ce zici o sa ajungi disperat.
ignora-i. lasa-i sa vorbeasca. usor usor o sa gasesti pe cineva happy e imposibil sa nu gasesti daca cautiwinking

| NatiiȘiAtât a răspuns:

Sti ce, nu trebuie pe tine sa te intereseze ce spun alti! Fi tu si sigur vei saruta o fata cand vei fi pregatit! Si, daca ii mai vezi pe ceilalti razand da-le o replica la care sa nu aiba ce sa raspunda, ca: "Ce vrei ma, nici eu nu te-am vazut sarutand-o pe tipa aia! Si oricum am iesit cu ea, dar nu prea e de nasul meu!"... Baga si tu de la tine, fi comic si lasa-i pe ceilalti sa rada CU tine, nu DE tine!