| Emiilea a întrebat:

Ajutor. Imi place de un baiat si nu stiu daca si el ma place. Uneori vorbin, ma imbraciseaza, vrea sa imi atraga atentia, insa alteori ma ignora. Nu stiu ce sa cred.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Păi dacă tu nu îi răspunzi la ceea ce face el, se cam satura si te ignora. Poate el crede că nu iti place de el. Încearcă să scapi de rusine si fa si tu ce face el. În felul ăsta, stiti amândoi ce simțiți unul pentru altul. Tăcerea ta, el o poate interpreta cum vrea. De asta este nevoie de cuvinte. Comunicati.

| AlexandruInu a răspuns:

Pai s-ar putea sa te placa si el, dar tu daca nu ii dai un semn ca ar fi ceva, el ce sa faca.