| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Ajutor va rog. Trebuia sa-mi vina menstruatia de pe 25-28..si suntem in 7, am facut un test de sarcina, l-am lasat vreun minut. Si a aparut o liniuta, eu cu prietenul meu faceam sex neprotejat, nu ejacula in mine. Relațiile dintre noi doi nu mai sunt bune. Abia ne intelegem, si mi-e teama. Astăzi toata ziua avusei stari de voma, abia ma țineam pe picioare. O sa mai fac teste, sunt sanse sa fi ramas însărcinată? Si daca da si as face un avort ce riscuri ar fi? Am 17 ani, sunt cam slaba, am întreținut relatii intime doar cu el, el a fost primul in toate. Si el nu-si doreste un copil. Nu vreau sa ma judecati, stiu ca am gresit. Ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este o contradictie flagranta intre ceea ce afirmi acum si ceea ce ai afirmat in urma cu cateva luni :
în 22 Iulie | Popescu_Simina_1966 a întrebat:
,, Suntem împreună de un an si ceva. Il iubesc enorm si stiu ca ma iubeste. Am 17 ani iar el.22. Vreau sa fac un copil si sa-mi întemeiez o familie. E gresit? Părinții sunt de acord. Sfaturi va rog''
Acum apare si intrebarea logica si anume : Iubitul tau stia/era in tema cu dorinta ta de a ramane insrcinata si sa va intemeiati o familie?
Iar in privinta efectuarii unui avort in cazul in care ai ramas/esti insarcinata, doar medicul ginecolog este in masura sa estimeze prin ce metoda se poate efectua intreruperea de sarcina in cazul tau din moment ce suferi de anorexi. Probabil cea mai indicata metoda in cazul tau este cea a avortului medicamentos fiindca o astfel de intrerupere de sarcina reprezinta de fapt o menstruatie provocata, indusa medicamentos. Multa sanatate!
Toate informatiile necesare le gasesti in urmatorul articol:
https://www.romedic.ro/......ol-0P11028

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Faptul daca ejaculeaza sau nu in tine Tu nu il poti controla, si uneori nici El, daca se retrage prea tarziu. Spui ca el nu vrea sa aiba copii, el nu va avea... daca e sa fie, vei avea tu.
Fa un test de sarcina, nu cred sa te simti asa din cauza unei sarcini atat de recente

| Sonia822 a răspuns:

E necesara o singura celula.e microscopica... Riscurile sunt urmatoarele: infertilitatea permanenta. Nu se intampla tuturor, dar e unul din riscuri. Un alt risc e cancerul. Nu imediat, ci in timp.

| Sonia822 a răspuns (pentru Sonia822):

A..si speticemia... cand ai o interventie, la noi in ro poti face multe. un mare risc e de infectie de dupa. puroi, chestii. Sau sa iei o bacterie, care are o perioada de intubare mare si efectele apar dupa mult timp. Multi s-au imbolnavit pentru ca au stat in spital in par, si pe asternut era bacteria pioceanic. Cauta pe google, e o bacterie care mananca carnea. Nu am intentia sa te sperii, iti raspund sincer, ca sa stii altadata.
Daca ajungi vreodata in spital, iti iei lenjerie de acasa si cand te externezi ii dai foc. Nu o arunci la gunoi, pentru ca o poate lua un om al strazii si adio. Incearca sa te pastrezi sanatoasa si sa n-ajungi vreodata in spitalele din Romania.

| Denisa0954 a răspuns:

Mai fa un test de sarcina si asta cu siguranta iti va spune clar dacă ești sau nu. Atâta timp cât il faci corect. Iar în legătură cu avortul, eu una, nici in ruptul capului nu as fi de acord. Nu e moral. Pana la urmă orice faci in viata, iti asumi apoi.

| Cristitanase19 a răspuns:

Orice s ar intampla nu trebuie sa ne gandim 1 a data la avort pentru ca nu ne ajuta cu absolu nimic ba dimpotriva... Exista alte solutii pe care putem sa le adoptam. Viata este grea si ce nu este greu in viata?! Sunt dispus sa va ajut cu orice...ma puteti contacta