| Kula67 a întrebat:

Am 13 ani si am o colega in clasa tot de 13 ani. Ii cam place de mine si eu o plac pe ea... Mi-a zis pe Whatsapp ca ma iubeste si ca vrea sa fim "impreuna". nu stiu ce sa fac, mi-e frica. La scoala unii baieti zic ca eu si ea ne iubim, si mi-e frica cu parintii. Si nu stiu, mi se pare cam devreme sa ne sarutam, desi amandoi vrem. Cica au mai fost doi colegi de la noi din clasa asa, intr-o relatie. Ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Nu stiu... poti incerca cu ea. poate fi sansa ta dar din ce am observat 90% din fetele astea care spun 'te iubesc' si au 13 ani nu sunt coapte la minte si te parasesc din motive absolut tampite, de aia multe sunt facute 'curve' de la varste asa de mici

| Stephanie20 a răspuns:

In primul rand, sincer relatiile pe care le faci acum nu-s rezistente, sunt decat de curiozitate si mna..LA varsta asta nu prea poti intelege ce-i aia iubirea 100%.
Eu zic sa lasi prostiile astea pentru ca-s mai mult o joaca. Dar daca tu chiar simti si vrei si nu stiu ..ai o atractie spre ea poti sa fi cu ea, cat despre parinti nu stiu ce reactie o sa aiba cand o sa auda ca deja ai o relatie, depinde de parintii si daca te gandesti sa ascunzi asta de parinti, nu-i bine.

But i don't know. poate chiar o sa mearga relatia daca incerci desi la varsta asta...e mai mult o joaca.

sper ca te-am ajutat

| Kula67 explică (pentru Stephanie20):

Stiu ca e o joaca. Merci