| JohnBmR a întrebat:

Am 13 ani si sunt mai gras, penisul meu sculat e de 8cm, e bine? Sau ar tb sa aiba minim 15, adica o fata de la mine din clasa care m-a masturbat mi-a zis ca e bun, pareri pls fara caterinca

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru varsta ta, este foarte bine, mai ales ca-l folosesti doar la facut pipi.
Baiul este ca ar trebui sa slabesti, ca sa fii sanatos si apoi, ca sa atragi si tu fetele.
In ce priveste penisul, acela va creste doar pana la varsta de 16 ani, iar masuar si grosimea lui sunt influentate de mostenirea genetica de la tatal tau.
Din cauza grasimii, el este ascuns in grasime cam cu vreo 2 cm.
Iata inca un motiv sa pui mana serios sa slabesti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca esti mai grasut/plinut, si in aceasta situatie la varsta de 13 ani lungimea penisului tau in momentul in care intra in erectie, ar trebui sa fie de cca. 10-11 cm. Poti doar spera ca in urmatorii 3-4 ani, adica perioada in care organismul tau se va dezvolta mai accelerat, impreuna cu celelalte organe sa-ti mai creasca penisul cu cativa cm. incat pana la urma sa ajunga sa aiba lungime in jur de 12-13 cm cam cat este lungimea medie in tara noastra. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e bun pentru una, e foarte bine. Și oricum, mai crește.

| doctorandus a răspuns:

Foarte multi adulti il au sub 15 cm.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca penisul tau este mic pentru varsta ta. Dar, daca colega ta ti-a zis ca este normal, ascult-o si continuati sa faceti sex cu ce ti-a dat natura.

| ywar a răspuns:

Slabeste. nu pentru aspect, pentru tine! Sanatatea conteaza. Lasa fetele acum. Nu ai tu treaba cu ele la varsta aceasta.

| monycutzza a răspuns:

Si asta te streseaza pe tine, ca nu e mai mare?! Cred ca ar trebui sa te intereseze alte chestii la varsta asta. Nu stiu frate, dar copii din ziua de azi numai la sex se gândesc. Nu mi se pare normal. Sincer. Daca spui ca ai o problema cu greutatea fa ceva in sensul asta, ai grija de corpul tau si de sanatatea ta