| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani iar prietena mea la fel. Ea doreste mai mult de la mine si vrea sa facem sex. Pot face sex protejat la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Doamne, mai copii luati-va lumea in cap si plecati! fugiti! Hey, daca ea ca fata isi doresre sa faceti sex. apai de la tine ce sa cer, nu cumva tu esti cel care doreste asta? Si dai vina pe ea? Nu sunteti dezvoltati la 14 ani pentru a face asa ceva, mai asteapta circa 2-3 ani. Pana atunci si tu si ea va ve-ti dezvolta atat fizic cat si mintal pentru acest pas in viata. Ai grija, in caz contrar va v-a mustra constiinta, si pentru a incepe viata sexuala nu e nevoie doar de 2 oameni, trebuie sa existe si acea chimie intre ei, ceea ce la 14 ani nu se poate vorbi, caci acu e doar o atractie fizica si o alergare de hormoni prin corp.
Cu respect, si cu drag, eu!

15 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Teoretic poţi, dar ar fi mai bine să nu o faci. Ea poate face cancer de col dacă îşi începe viaţa sexuală şi în plus trebuie să aveţi foarte mare grija la infecţiile cu transmitere sexuală şi la o posibilă sarcină. Ar trebui să mai aşteptaţi până pe la 17-18 ani să fiţi dezvoltaţi şi ceva mai responsabili.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mai copii voi chiar n-aveti ce facelaughing mai ocupati-va timpul cu ceva is nu va mai ganditi numai la prostiistraight face

| SnicK a răspuns:

Da sigur...si apoi "Mami Mami, ce inseamna insarcinata? Ca eu sunt " laughing

| onelove a răspuns:

Just stay safe. In rest faceti ce credeti voi, dar ganditi-va bine inainte sa nu cumva sa va para rau apoi. Eu zic ca e prea devreme si ar fi mai ok sa asteptati inca macar 1-2 ani. Nu cred ca aveti toate cunostintele si nu sunteti destul de dezvoltati ca experienta pe care vreti sa o incercati sa fie una placuta si s-ar putea sa ramaneti cu o parere foarte proasta despre actul sexual.

As ca stati, discutati, documentati-va, ganditi-va, dormiti si luati o decizie la rece.

One Love kids.

| Doa'Do a răspuns:

Ce ganduri aveti, sa mor eu calcata de tren straight face!
Mai bine nu o face, nici tu si nici ea happy

| sandulache a răspuns:

Alooooooo, mai copii dar ati inebunit sau ce, mai inti vedetiva de scoala si bupa aceia va ganditi la sex lasa sexul pe mai tirziu, aveti 14 ani daca aveati 17-18 da ziceam dar la 14 nu, din partea mea faceti ce vreti dar cum au zis si cei ce au raspuns la intrebarea ta mai bine nu.bafta

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Voi tot cum vreti o sa faceti. Da eu zic ca e prea devreme la varsta asta. Mai asteptati si voi, ca n-or intra zilele-n sac. straight face

| unu a răspuns:

@ sara: "chimie intre ei" si "atractie fizica" nu e tot aia?

| onfire93 a răspuns:

Hai ca esti tare laughing Poi daca ia vrea dai ce isi doreste straight face... dar protejativa

| blunts a răspuns:

Esti nebun! In locu tau nu mai stateam pe ganduri fugeam repede la magazin si imi luam un durex

| princess a răspuns:

Voi doi mai bine puneti mana si invatati carte nu chestii din astea ca sunteti mici laughing))si iubita ta o mananca undeva de acumlaughing)nu mai poate sa astepte

| noname_3387 a răspuns:

Ba...eu nu my pot. angry
nu va inteleg pe voi, astia care comentati fara sa stiti ce persoana intreaba.de unde stiti voi, ca ei nu stiu nimic despre asta?!
Eu una mi-am inceput viata sexuala la 13 ani jumate
si nu am nici cancer de col, nici probleme de niciun fel...si au treqt 2 ani de atunci!(si ink my sunt cu persoana cu care am facut`o.ca sa nu ziceti ca nu am ales bine si chiar daca n o sa my fiu cu el.nu regret) ce pnm...credeti ca numai cei peste 16 ani stiu ceva despre asta? si plus ca my sunt si pers care se dezvolta my repede! incep sa cred ca site`ul asta e o prostie, pentru ca nu ne cunoastem intre noi si ne dam asa cu parerea.si my si derutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai, mai te du mai in baie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da. da iti trebuie bodiguard.ca sa te protejeze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu n-ai voie pentru ca esti minor copiii sub 18 ai n-au voie sa faca sex