| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si sunt baiat.De cate ori e indicat sa te masturbezi pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti masturba ori de cate ori te asalteaza hormonii si iti provoaca dorinte de natura sexuala. Nu exista nicio reglementare in privinta numarului sau modului de a te "delecta" practicand o astfel de activitate. Este indicat ca totusi practicarea in exces sa fie pe cat este posibil evitata. Multa sanatate!

| BlueBloodd a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De exl, daca ma masturbez de 3 ori pe saptmana este Ok?

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Indicat este sa, ti gasesti o fata! Stie ea ce sa.ti faca!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De zero ori, nu e bună masturbarea, la nicio vârstă, cu atit mai mult la vârsta ta, vezi ti de scoală si lasă astea.

| DyNo a răspuns:

Nu exista un numar anume.

| Violleta2022 a răspuns:

1 maxim 2 ori pe saptamana, altfel risti sa ai ejaculari precoce cand vei fii cu o fata, adica sa te scapi pe tine dupa cateva secunde.

| mihai69 a răspuns:

E bine să te masturbezi de câte ori simți nevoia; dar dacă la un moment dat constați că ai mai vrea, dar o freci degeaba că nu mai iese nimic, atunci e un semn că trebuie să o mai rărești.
Corpul tău are niște limite și trebuie să le respecți, mai ales dacă ai ajuns la ele.

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta este bine sa-ti gasesti o prietena adevarata care sa te impiedice sa te mai gandesti la masturbare. In lipsa unei fete, poti sa te apuci de un sport care sa fie benefic dezvoltarii fizice, psihice si intelectuale pentru organismul tau.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Da, da, sa devina tatic ii mai lipsea...