| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, si vreau sa fac dragoste cu iubitul meu, il iubesc foarte mult si imi doresc sa fie el primul barbat din viata mea. Dar doare tare prima data cand o faci?

P.S astept sfaturi si raspunsuri nu critici
multumesc anticipat :* :d

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Doare, dar depinde de blandetea lui, daca ai 16 ani(multi inainte) crezi ca esti pregatita din toate punctele de vedere sa iti incepi viata sexuala? daca el este major si te iubeste, te va intelege si te va astepta.cel putin sa fiti precauti si sa va luati masuri de protejare, evitati stresul/sarcina si bts-urile
O seara bunahappy

| Doηηa a răspuns:

Prematur!

| neutrino a răspuns:

In fata acestui vis maret de a deveni femeie la 16 ani, o amarata de durerere mica nu mai conteaza, dar si el trebuie sa stie daca este capabil sa te rezolve in mod civilizat.

| dayanutza a răspuns (pentru neutrino):

Nu e un vis maret laughing, dar imi doresc sa o fac cu el

| miki1for1you a răspuns (pentru dayanutza):

Nu asculta rautatile. eu am vrut sa-ti dau un sfat. daca parintii tai ar afla ca te-ai culcat cu el de la vasta asta, ce ar face? pune-te putin in locul lor. crezi ca le-ar place?

| dayanutza a răspuns (pentru miki1for1you):

Mai pe mine nu ma intereseaza daca afla parintii mei, eu il iubesc, si chiar daca peste 10 ani nu voi fi cu el, eu vreau sa fie primul barbat din viata mea

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti virgina, doare. Dar, daca el lucreaza cu tact sexual durerea este mai mica sau chiar deloc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde cat de relaxata esti de rabdarea baiatului lui si de preludiu!
E recomandat ca preludiul sa fie cat mai lung!
Dar cel mai bine e sa mai astepti macar un an.De iubit, poti iubi mult si bine.

| ywar a răspuns:

Ce experienta sa aiba mai fata putulache ala de "preten" al tau? Vrei sa faci dragoste? Habar nu ai [fac pariu pe orice] ca nu poti da o definitie clara a substantivului dragoste pentru tine.
Dar o faci probabil din teribilism pentru ca ai auzit ca "fetele", deh prietenele tale din gasca de ieseala au facut-o si tu ai ramas de caruta! Mi-e sila, mi-e scarba! Iti spun prieteneste [am dublu varstei tale si inca ceva peste] o sa regreti imens ca ai facut-o cu unul care nu stie pe ce lume e si care ghici ce? o sa-i moara la intrare pentru ca are experienta 0 si nu stie ce sa-i faca unei femei ca sa o aduca intr-o anumita stare.
Nu te grabi si mai stai. Parerea mea. Tu faci ce vrei. Invata, fa sex cu cartile de romana, matematica, geografie, biologie, informatica ca [slava Domnului] sunt destui care la varsta voastra nu stiu sa scoata sau sa lege 3 fraze corecte fara sa inceapa cu: "aaa", "deci", "sincer". Vai voua generatie!

| dayanutza a răspuns (pentru ywar):

Nu o fac din teribilism, chiar il iubesc, daca nu ma crezi problema ta, si el nu e virgin, nu stiu cata experienta are... dar mersi de raspuns

| anonim_4396 explică (pentru dayanutza):

Iti dai seama ca o sa mai iubesti multi, nu?
Ca sunt 99, 9 sanse sa nu fi cu el peste 10 ani cu 2 copii?
Ca asta va fi experienta ta pentru viitor? Si ma refer la relatiile pe care le ai acum, la varsta asta, nu la dragoste sau sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca, asa din intamplare, ramai insarcinata.
Ca de, se mai rupe un prezervativ, se mai uita o pastila? laughing
Esti dispusa sa faci avort happy?

Sexul sau dragostea nu e doar " ah ah ".winking
E multa responsabilitate si poti sa regreti mai tarziu.
Daca va iubiti puteti astepta pana cand sunteti suficient de maturi. Nu zic neaparat 18. Sunt atatea chestii pe care poti sa le faci la varsta asta. Daca va iubiti atat de mult puteti astepta ca nu va grabeste nimeni. Ca doar o sa fiti impreuna si peste ani buni.

Si apropo, poate sa ti se duca dracu relatia ca poate se plictiseste si el.
Stai in banca ta.

| dayanutza a răspuns (pentru anonim_4396):

NU sunt dispusa sa fac avort, si o sa avem grija, si nu o sa regret, oricum mersi

| miki1for1you a răspuns:

Eu iti recomand sa stai cuminte. daca te iubeste atat de mult, te poate astepta macar sa implinesti varsta de 18 ani. gandeste-te ca el daca vede ca te-ai oferit din prima, se poate gandi ca asa vei face si cu altii. daca te culci cu el, e posibil sa il pierzi. fara suparare. e o parere

| dayanutza a răspuns (pentru miki1for1you):

El nu imi cere asta. ma asteapta cat vreau eu, mersi pentru raspuns