| Juliss a întrebat:

Cum e prima oara cand faci dragoste? (Vreau raspunsuri detaliate si chiar cateva sfaturi, daca se poate)
Multumesc anticipat! Fundita! happy

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Deci cum e pentru o fata sau pentru un baiat? Cum eu sunt fata, doar cum ar fi pentru o fata pot sa iti spun. - e urat si te doare groaznic.

| Alcyon a răspuns:

E aiurea si pentru baiat si pentru fata. Pentru fata, fiindca te doare de te urci pe pereti, iar pentru baiat, fiindca se poate sa aiba probleme de genul: il lasa erectia de la emotii, nu reuseste sa o bage (ca-n bancul ala), are ejaculare precoce etc. La urma te intrebi care-i smecheria si de ce oamenii fac asa mare caz de sex. Abia cand prinzi experienta, incepe sa fie mai placut.

| Cipprik a răspuns:

Buna! Cum nu ai facut referire la sexul care ai vrea sa iti dau raspunsul, o sa incerc sa formulez eu ceva din propria experienta.

Prima oara cand faci dragoste (nu sex), simti ca te-ai indragostit. Daca e sa o luam pe partea psihologica, placerea nu se compara cu nicio alta placere. Daca o luam pe partea fizica, daca ai mai facut sex inainte, si o sa fie intr-adevar dragoste, o sa ti se para fascinant. Daca te referi la actul in sine, si ar fi prima oara `ever`, atunci ar trebui sa o iei usurel, sa nu te lasi dusa de val la extrem. Sunt cazuri in care au fost regrete, datorita grabei si lipsei de experienta. Din punct de vedere fizic, difera de la corp la corp. S-ar putea sa te doara, s-ar putea sa nu te doara. Lubrifierea este un lucru destul de important, deci foarte mare grija! Si nu in ultimul rand, prezervativul. Salveaza vieti!

Pace!