| Deni251203 a întrebat:

Am 17 ani si am avut contact sexual protejat(prezervativul nu s-a rupt si nu a curs) insa menstruatia a intarziat 5 zile.Nu am o menstruatie regulata, vine fie cu cateva zile inainte fie in aceeasi zi uneori asa ca am facut un test care este negativ.Care poate fi cauza intarzierii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neavand un ciclu de tip regulat NU se poate vorbi de intarzierea menstruatiei!
Cauza intarzierii este tocmai tipul de ciclu NEREGULAT!

| Deni251203 explică (pentru Violleta2022):

Inteleg,dar faptul ca intarzie, tinand cont ca nu a facut-o niciodata, mi se pare neobisnuit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Deni251203):

Pai o face intotdeauna vine cand vrea el, tocmai de aceea se cheama ca-i neregulat.
De aceea NU se poate vorbi de intarziere!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, daca faci referie la sarcina... nu ai de ce sa iti faci griji, pentru ca ai spus si tu, v-ati protejat (in mod corect ma gandesc) si totul a fost ok.

In al doilea rand, chiar tu ai zis ca nu ai o menstruatie regulata. Si apoi ai zis "dar faptul ca intarzie, tinand cont ca nu a facut-o niciodata, mi se pare neobisnuit".
Cum adica niciodata? Ce inseamna asta? Pai daca chiar tu ai zis ca nu ai o menstruatie regulata?
Stii ce inseamna regulata? big grin

Daca de exemplu tine 29 de zile, ce consideri, ca intarzie? Asta este ciclul tau, pana la urma.

Nu te stresa. Numai bine! ^_^

| Anonim2002222 a răspuns:

Nu esti gravida daca a fost prima data cand ai facut sex si te-ai dezvirginat poate sa întârzie si 3 saptamani atat timp cat ai facut protejat nu ai de ce sa iti faci griji
Sărbători fericite!