| Iubibila01 a întrebat:

Am 17 ani. Si sunt cu un tip de o luna de zile. Se comporta foarte frumos cu mine, si cred ca ma iubeste. De valentine's day am fost la el acasa, si a batut apropouri ca ar vrea sa facem dragoste, iar eu am zis nu. si el nu a mai insistat. Miercuri voi merge din nou la el. Ce ziceti, e monetul sa fac dragoste cu el, sau e prea devreme, dupa doar o luna? Nu vreau sa ma considere o fata usoara...

Răspuns Câştigător
| magdamagdy a răspuns:

Ai grija nu te lasa pacalita de anumite gesturi romantice uneori ele nu sunt ceea ce par. Desi trebuie sa recunosc ca a fost finut prin faptul ca nu a mai insistat dupa refuzul tau, sunt unii care nu se lasa batuti asa usor sau dupa nu te mai suna... Oricum fa ceea ce simti daca tu crezi ca acesta ar fi momentul atunci gandeste-te bine sa nu regreti nimic din ceea ce se va intampla. Eu personal as mai astepta putin, doar ca sa imi dau seama daca el merita sa-i ofer acel lucru.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te poate iubi dupa o luna, nici macar nu te cunoaste. Mai dureaza multe luni pana va veti cunoaste si apoi o sa ajungeti sa va si iubiti.
Deja te considera destul de usuratica daca ai fost la el acasa dupa doar luna de relatie. daca faceti sex, totul se va transforma intr-o aventura fara implicatii si nu stii daca veti reusi sa depasiti momentul si sa construiti o relatie, sau veti ramane in stadiul de sex fara sentimente. Tu alegi daca risti.
Oricum, nu uita ca varsta minima permisa din punct de vedere medical pentru inceperea vietii sexuale la femei este 17 ani si jumatate.

| Iubibila01 explică (pentru Brigaela):

Eu simt ca tine la mine, dar nu stiu ce sa fac. De cand suntem impreuna nu ne-am certat nici macar odata. si se comporta exemplar. Chiar si cand am avut ceva probleme de sanatate si am fost internata 8 zile in spital, a avut atata grija de mine, si m-a vizitat zilnic :X. dar probabil ca ai dreptate, ar trebui sa mai astept...

| Iubibila01 explică (pentru Brigaela):

P.s in martie fac 18 ani laughing. adica peste o luna tongue

greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,cand cedezi usor,usoara vei fi catalogata o viata.
Nu te grabi,nu ai nici un motiv,asteapta sa te convingi ca gesturile si cuvintele lui vin dintr-o inima iubitoare,nu dintr-un creier plin cu tactici de cucerit fete naive...
Faptul ca tu ai ajuns la el acasa i-a dat curajul sa-ti bata apropourile respective, din punctul lui de vedere, este sigur ca miercuri sigur va face sex cu tine!
Nu te grabi, sa nu plangi pe urma.
Lucrul amanat si dorit, e de mii de ori mai pretuit.

| Demonull a răspuns (pentru greece12):

Zici ca mi-ai citit gandurile Grece draga.O luna si deja iti propune, si mai esti si minora. Lorena crezi ca te iubeste? eu zic ca urmareste..alta parte din tine.

| IloveME a răspuns:

Eu spun sa mai astepti! intr-o luna nu poate spune ca te iubeste, iar dupa ce te are se poate sa te lase!
Daca te iubeste te va astepta, pana vei fi tu pregatita si pana vei fi tu sigura pe el!

| Georgiana05 a răspuns:

Hei, momentul îl poţi alege DOAR tu. Nici el, nici prietenii.
Pentru că trebuie să simţi TU că eşti pregătită să faci pasul ăsta cu el.
Şi tu ai o relaţie cu el, nu trebuie să-ţi pese ce zic alţii, atâta timp cât îţi este ţie bine.

| doc69 a răspuns:

Momentul in care faci dragoste nu tine de calendar sau de orice altceva simti faci nu simti nu faci.iar daca te comnsidera astfel el pierde pentru ca te pierde de tot.

| PlayWithMe a răspuns:

Daca asa de repede cazi la pat, inseamna ca esti fata ideala pentru o aventura, si nu pentru o relatie, orice barbat si-ar dori sa te intalneasca.

| RAY a răspuns:

Parerea mea prea devreme, daca te iubeste va mai astepta

| NicolasG a răspuns:

Nu cred ca e ceva ce ar trebuiconditionat de varsta(parca pe la 16 ani te poti casatori legal)
dupa majorat sigur nu ne maturizam instantaneu, nu primim antelepciune la o data fixa
destule sfaturi ofera profesorul cristescu, fiecare alege ce i se pare util:http://www.youtube.com/watch?v=rZAbs9hH8Vk

| DeehhCarla a răspuns:

Trebuie sa faci ce iti spune inima, din moment ce te iubeste nu te considera o fata usoara happy :*

| Olteanu_Claudia_Gabriela_1991 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti sa mai astepti, poate sa treaca si o viata si sa nu ajungi sa cunosti un om!