| bia_9509 a întrebat:

Am 17 ani si sunt impreuna cu prietenul meu de aproximativ 1 an si 8 luni. ne dorim amandoi "s-o facem", sa facem acest pas, pentru ca ne iubim foarte mult si suntem foarte apropiati... pana acum am vrtu sa am mai multa grija de mine si sa ma feresc de orice problema, dar mi-am dat seama k imi doresc aces lucru l fel de mult ca si el... credeti ca e prea devreme? practic nu ma mai simt copil...

Răspuns Câştigător
| juno a răspuns:

Depinde cum te simti tu. Nimeni de aici nu poate sa-ti raspunda la aceasta intrebare, poate doar in legatura cu varsta o sa fie discutii. Crede`ma... e bine sa-ti incepi viata sexuala cand te simti pregatita tu. Nimeni nu stie mai bine ca tine. In schimb, de 1 an si 8 luni...demonstreaza ca tipu respectiv te place pentru ceea ce esti nu pentru o searawinking. Asa ca, succes in a lua aceasta decizie!winking

14 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cel mai important este ca tu sa fi pregatita si vad ca da il iubesti te iubeste este OK

| snepy a răspuns:

Este decizia ta si este una foarte buna, nu ai de ce sa iti fie teama, dar protejativa
nu lua anticonceptionale de acum, lasa-l pe el cu prezervativ
aveti grija si casa de piatra

| alexuzha a răspuns:

Ye varsta ideala pentru a face pasul asta acum daca si tu vrei bine inteles ca o poti face daca aveti incredere unul in altul ete cu ata mai bine...

| alexuzha a răspuns:

Zanabuna dar pentru tine care ye varsta ideala?

| zanabuna a răspuns:

Eu cred ca la varsta pe care o ai, este prea devreme sa faci acest pas.insa esti cu prietenul tau de 1 an si 8 luni asta inseamna ceva. daca tu te simti pregatita fa-o. daca tipul este minor eu zic sa ma astepti. take care si pentru orice eventualitate folositi prezerativulwinking

| Pufulete666 a răspuns:

Un an si 8 luni, daca a asteptat pana acum cu siguranta te iubeste si in plus ai 17 ani, deci dai-nainte cu curaj, daca intre voi este iubire nici nu stiu ce mai astepti!

| d33a_9154 a răspuns:

Daca te simti pregatita asa cum spui... fa-o... da iti zic o chestie asteapta pan la 18 ani happy... e mai bine asahappy... daca te iubeste happy. te si asteaptawinking.

| un vis de-o noapte a răspuns:

Nu e prea devreme daca vrei fa-o... mi se pare okey la naiba k dor nu mai are nimeni pretenti la virgina cand te cununi... mi-e mi se par absurde contactele sexuale pn l 16 ani...bafta

| ALY_2447 a răspuns:

Draga mea asculta a face acest pas nu este nici o rusine daca esti sigura de ceea ca simtiti nu pierde timpul nu trebuie sa iti fie teama in plus de aste nu ai nimic de pierdut esti cu persoana ce te iubeste si pe care o iubesti nu?

| blonda_1282 a răspuns:

Buna. daca tu ca sunteti pregatiti sa faceti pasul asta nu este nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai stat mult. nu pierde timpul. uite aly si-a pus-o de la 12 ani.mmmamma ce misto. ea nu a pierdut timpul ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta, alte fete, s-au baieti asi ancep viata sexuala mult mai devreme(13, 14, 15 ani). Dar tu nu esti alti. Daca el e baiatul pe care al iubesti, ati doresti acest lucru si crezi ca esti pregatita pentru acest pas, nu mai astepta nici o clipa.nu este deloc devreme. La aceasta varsta este momentul sa traiesti placerile vietii.succes pup

| KmC96 a răspuns:

Distreazate ca esti tanaralaughing dai bataie

| b3b3l00sha a răspuns:

... buna... daca tu te simti pregatita si iti doresti sa faci pasul asta... e ok...si e si atat timp de cand sunteti impreuna...nu cred ca e devreme...doar ca trebuie sa aveti grija...ca sa nu cumva sa regretati pe urma...atata tot...eu in locul tau as face ce mi-as dori in momentul respectiv... dar as face-o q cap...

bye`bye`

:*:*