| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si sunt inca virgina, prietenul meu doreste sa faca dragoste cu mine insa mie imi este frica de parinti. Am incredere in el dar nu vreau ca din aceasta cauza sa ma cert cu parintii mei.

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Alegerea e a ta, dar baiatul vrea ceva.Iti alegi ori tu ori altele, dar nu trebuie sa te superi pe el, e o nevoie fizica.Sunt sigur ca daca nu vei vrea tu, vor vrea altele, deci convingel sa te lase pe tine, si sa se duca la altele pentru sex, si tu nu trebuie sa fi geloasa.
Mult noroc!

| Mishelle173 a răspuns (pentru LineGuide):

Prietenul meu a spus ca ma asteapta si imi este fidel.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parintii tai nu trebuie sa afle daca iti doresti neaparat sa o faci

| Anca95 a răspuns:

Hmm..viata personala la un moment dat trebuie sa fie perosonala.Mai ai putin si esti majora, deci poti lua propriile decizii degate de viata ta.Un parinte nu va fi de acord ca odrasa lui sa nu mai fie virgina, sa stie ca unul "si-a batut joc" de fata lor.Vezi tu esti inca adolescenta, crezi ca tot ce zboara se mananca sau cam asa vad ei situatia.Pentru ei vei fi mereu acea fetita inocenta si niciodata nu vor fi de acord cu asa ceva, cel putin nu prea curand mai ales daca sunt parinti de moda veche. Daca tu simti ca te simti pregatita sa devii femeie o poti face.Sa fim seriosi cate fete isi anunta parintii ca nu mai sunt virgine.Intr-adevar un gest urat, dar totusi le inteleg avand in vedere cele amintite anterior.A si doar daca "prietenul meu doreste sa faca dragoste cu mine" si tu nu simti asta te sfatuiesc sa nu o faci. Poti regreta mai tarziu.Ai tot timpul din lume.Pentru a face asta nu trebuie sa ai nici macar o urma de indoiala.Un an nou fericit!
P.S nu uitati de protectie

| Vix999 a răspuns:

Da ce treaba are una cu alta? Parintii tai te controleaza lunar sa vada daca mai esti virgina?

| Mishelle173 a răspuns (pentru Vix999):

Nu, dar imi este frica sa nu afle la un moment dat.

| Vix999 a răspuns (pentru Mishelle173):

Pai cum sa afle? Daca ai grija sa nu faci sex la tine acasa astfel incat sa nu va prinda, daca ai grija sa nu ramai gravida si sa nu iei boli...n-au de unde sa afle.

| mihaella91 a răspuns:

Ehh nu le spui, te protejezi si nu au cum sa afle. odata si odata se va intamplahappy si cu siguranta pana la casatoriehappy nu se mai joaca camasa. toate am avut teama astahappy