| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca ma place o colega de clasa, e frumusica, de treaba, foarte timida. Insa colegii mei sunt nesimtiti, si o fac in fel si chip doar pentru ca are un mic defect la buze ( adica are buzele putin mai mari) dar pana la urma fiecare are defecte. Eu am acceptat sa fiu cu ea, dar parca nu ma simt in pielea mea cand sunt cu ea. Voi ce ziceti sa fac? Sa raman cu ea, sa mai stau putin sa vad cum e, sau nu? Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Nu asculta de gura lumi! Nu lasa pe alti sa iti coordoneze vitorul ca o sa iti para rau. De curand am intalnit o fata de care mi-a placut foarte mult si imi place. avea un prieten (coleg cu mine de 9 ani) odata ce ma privit ceva a fost intre noi am inceput din nimic sa fac o relatie. am inceput dintr-un baiat timid ce eram sa vorbesc cu ea si sa o sarut de fata cu lumea. O iubesc foarte mult dar din cauza unui anturaj de "prieteni" sau scos tot felul de povesti careia nu iau placut acelei fete asa ca a dorit sa puna punct relatiei. desi eu sufar si am suferit pentru ea pe alti i-a durut in cot de ceea ce am simptit eu pentru ea

| JustMe324 a răspuns (pentru KeporLove):

Stiu sentimentul... imi pare rau, ca ai picat de fraier, cam asa se spune intr-o poveste ca asta straight face

9 răspunsuri:
| Ally73 a răspuns:

Daca u o placi fa ca iti spune inima dar nu trebuie sa stai cu ea doar pentru a vedea cum e. daca nu te simti ok fa alegerea corecta.pana la urma fiecare are dreptul de a alege ce va face dar daca as fi in locul tau.sincer daca nu mas simti tocmiai bine cu alcela cu care sunt.nu as continua. sper sa nu te supere parerea si sa sti.nu vreau sa para rautacios sau cv dar asa e corect si pentru tine si pentru eawinking

| gabby269 a răspuns:

De cand buzele mari sunt un defect? Mie mi se pare ca buzele carnoase sunt numai bune de sarutatlaughing, si daca tie iti place de ea si ai acceptat sa fi cu ea i`ai apararea. Iubita ta nu ar trebui sa fie bataia de joc a nimanui.In caz ca nu iti doresti cu adevarat sa fi cu ea spune-i direct, cu cat mai repede cu atat mai bine, pentru ca nu o lasi sa se ataseze asa de mult.Dar daca iti vrei sa ai o relatie cu ea, tot ce trebuie sa faci e sa petreci mai mult timp cu ea, toata starea aia de discomfort va trece de la sine.Bafta :*

| Domiinic a răspuns:

Pai numai tu trebuie sa stii asta depinde ce iti doresti tu.Si de ce te-ai gandit acum la chestia asta inainte sa stai cu ea nu ai putut sa te gandesti la chestiilea astea adica la orice se putea intampla daca stateai cu ea acum poate o sa o faci sa sufere daca o sa te desparti de ea in fine.Bafta

| JustMe324 a răspuns (pentru Domiinic):

M-am gandit o saptamana in continuu, nu mai stiu ce sa fac, pentru ca e timida, si nu sunt genul de baiat care sa stea cu o fata la misto cum se zice, de fel eu sunt blegul care sufera intr-o relatie.winking

| Ally73 a răspuns (pentru JustMe324):

Da dar poate ca si fata sufera.nu ai de unde sa stii daca nu o ascultiwinking

| Domiinic a răspuns:

Eu zica nu ar trebui sa afecteze relatia ta cu ceva gura lumii nu ar trebui sa te intereseze ce zic alti conteaza daca va intelegeti voi bine si va simtiti bine unul cu altul.

| Anisia25 a răspuns:

Buzele mari pot fi foarte senzuale...eu nu as vedea asta ca un defect ci mai degraba ca un ATU al ei... happy