| Larisa_3441 a întrebat:

Am aparat dentar fix din aprilie si am facut un complex din asta
nu am mai avut un iubit pana acum si nu stiu daca ceilalti baieti ma ignora(sunt fata) nu sunt urata am 1. 65 inaltime si sunt slaba cred ca nu ar avea de ce sa nu ma placa eu cred ca din cauza aparatului.Am citit mai multe pareri pe google si cei mai multi scriau ca nu conteaza daca ai aparat daca esti frumoasa oricum te vor placea dar eu nu cred asta.Mai mereu imi vine sa plang dar nu stiu de ce.Prietenii mei imi spun uite combine cu ala sau vezi ca ala te place dar eu niciodata nu am avut curaj sa le spun:pai eu am aparat dentar si o sa ma evite sigur...

Nu stiu ce sa fac daca ma incurajati voi poate trec peste asta si tinand cont ca luna viitoare o sa imi puna si jos cred ca 30% e de vina aparatul...nu stiu ce sa spun voi baietii:ati sarutat vreodata o fata cu aparat dentar sau ati evitato vreodata va rog raspundeti-mi! funda dar va rog fiti sinceri

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Larisa,draga mea, sa stii ca lumea a fost rea de cand este facuta. asa suntem noi oamenii plini de ura. am avut o fata in clasa care avea aparat dentar si probmele grave cu dintii si toata lumea o evita si radea de ea din acest motiv. nici macar nu aveau curiozitatea de a o cunoaste. era o fata foarte ok si foarte de treaba.eu nu sunt genul de persoana care judec dupa aparente trebuie sa cunosc putin persoana sa imi fac o parere despre ea.
referitor la problema ta cine te place te place pentru ceea ce esti.nu te mai necaji gandindu-te ca cutare nu vrea sa fie cu mine ca am aparat. inseamna ca X nu e facut pentru tine. nu va potriviti. daca ai prieteni care te sustin este foarte bine. de ce nu ai curaj sa le spui ce simti ca de asta sunt prietenii sa fie si la bine si la rau cu tine.
aparatul dentar va trece vei vedea ca dupa o perioada o sa ti-l dai jos si atunci vei avea un zambet stralucitor.
sa iti mai spun o ceva... poate acum esti trista si nu observi zici ca toti te resping dar vezi jumatatea plina a paharului (vezi cine te iubeste cu adevarat) ca nu ai nevoie de oameni falsi langa tine.
ca incheiere: daca tu nu te placi asa cum esti nu astepta de la altii sa o faca. in primul rand trebuie sa ai incredere in tine, sa ai atitudine si asta se va vedea si in exterior.
ps am o prietena care are aparat dentar de jumatate de an si are iubit bine mersi. nu aparatul este cauza!
ai incredere in tine:*

1 răspuns:
| anastasiiiiiiiaaaa a răspuns:

Cat timp trebuie sa il porti? si eu voi incepe sa port intr-o saptamana si eu deja ma gandesc cat o sa plangsad. poti rezista un an sau cat trebuie sa il porti fara iubitthinking eu la asta m`am gandit. daca vrei sa mai vorbim lasa`mi id`ul tau intr-un msg. :*