| Larisa_3441 a întrebat:

Am aparat dentar fix din aprilie si am facut un complex din asta

nu am mai avut un iubit pana acum si nu stiu daca ceilalti baieti ma ignora(sunt fata) nu sunt urata am 1. 65 inaltime si sunt slaba cred ca nu ar avea de ce sa nu ma placa eu cred ca din cauza aparatului.Am citit mai multe pareri pe google si cei mai multi scriau ca nu conteaza daca ai aparat daca esti frumoasa oricum te vor placea dar eu nu cred asta.Mai mereu imi vine sa plang dar nu stiu de ce.Prietenii mei imi spun uite combine cu ala sau vezi ca ala te place dar eu niciodata nu am avut curaj sa le spun:pai eu am aparat dentar si o sa ma evite sigur...

Nu stiu ce sa fac daca ma incurajati voi poate trec peste asta si tinand cont ca luna viitoare o sa imi puna si jos cred ca 30% e de vina aparatul...nu stiu ce sa spun voi baietii:ati sarutat vreodata o fata cu aparat dentar sau ati evitato vreodata va rog raspundeti-mi! funda dar va rog fiti sinceri
Larisa, vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

Răspuns Câştigător
| Đιαnα a răspuns:

Hei Larisa! big hug

Sincer nu cred că aparatul dentar e o problemă.
Faptul că îl ai arată că îţi pasă de felul în care arăţi şi te îngrijeşti happy ( sau cel puţin asta e părerea mea )
Eu la momentul de faţă am 14 ani.
Acum 2 ani, am avut şi eu aparat dentar, dar nu m'a încurcat cu nimic.
Dacă un băiat te place, te place aşa cum eşti, cu sau fară aparat. happy
Eu nu am păţit să mă evite nimeni, acum depinde şi de oameni. pentru că ştii cum sunt unii, părerea lor despre tine se rezumă doar la cum arăţi şi atât. Nu am avut parte de genul ăsta de oameni în jurul meu, şi sper că nici tu.
Apropo de băieţi, citez :
"Prietenii mei imi spun uite combine cu ala sau vezi ca ala te place dar eu niciodata nu am avut curaj sa le spun:pai eu am aparat dentar si o sa ma evite sigur..."
Dacă chiar le place de tine nu o să te evite, cum spuneam şi mai sus.
Şi nu trebuie să te duci tu la ei să le spui, lasă'i pe ei să vină la tinewinking
Tot ce trebuie să faci e să ai încredere în tine, şi să laşi gândirea asta negativă deoparte, că nu te ajută cu absolut nimicwinking
Fi tu însuţi, dacă încă nu ai avut un prieten înseamna că încă nu e momentul, dar nu trebuie să faci din asta o dramă. O să vină şi vremea ta, vei vedea :p!

7 răspunsuri:
| razvascump a răspuns:

happy:X am avut o fata care ii palcea de mine si avea aparat si nu am evitat-o dar nu imi placea de ea nu de aparat pentru ca era mai prostanaca dar nu conteaza daca ai aparat
si prietena mea vrea sa isi puna si nu am nimic impotriva ba chiar din potriva e spre binele ei
nu e **** e doar un amarat de aparat decat o dantura urata mai bine asa crede-ma happy si stai linistita aia care te evita sunt prostiwinking d

fundita?

| QAlecsandra a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti asa complexata din cauza aparatului. Cine te place te place pentru ceea ce esti. Am un prieten care poarta aparat dentar si niciodata nu s.a simtit prost in legatura cu asta si chiar a avut destule prietene. Gandeste.te ca o sa.l dai jos peste un timp si atunci vei putea zambi fara nici o problema. S.ar putea sa intalnesti si persoane care te vor face sa te simti prost in legatura cu asta.pur si simplu ignora.i, nu are rost sa te consumi pentru astfel de pesoane:*. Sper sa treci peste complexul pe care ti l.ai creat. Ai grija de tine :*happy

| rainbowgarden a răspuns:

Larisa, calmeazate.Si eu am aparat dentar si trebuie sa il port 10 ani, in momentul de fata am 6 ani de cand il port si totusi o gramada de baieti se dau la mine! Nu conteaza daca ai sau nu aparat.Gandeste pozitiv! Ai o inaltime si o silueta perfecta! Poti sa porti tocuri...(Nu ca mine).

| BbyMic a răspuns:

Pai poate ai dreptate dar gandeste-te cand o sa-ti dai jos aparatul o sa sara toti pe tine si le faci si tu la fel.off dulcea razbunare laughingglm...eu cred ca esti draguta asa cum esti

| justmeagirl a răspuns:

Buna happy deci am colegi carora chiar le palce sa sarute fete cu apar dentar happy plus colege cu aparate dentare si cu iubiti daca vrei ca altii sa n bage in seama aparatul tau simtete si tu de parca n l-ai avea si eu am avut apar dentar happy si nu m-a deranjat decat cu mancarea in rest parca nu-l aveam, iar daca cineva iti zice ceva de aparat zii ca oricum e la modawinking sincer mi-ar placea sa mai port odata apar dentar,winking mult succes

| Alexandruone a răspuns:

Eu am fost cu o fata de la liceu care avea aparat dentar, mie nu mi se parea ca e urata pentru ca vedeam dinauntrul ei, iar cand si-a scos aparatul, mi se parea mai frumoasa fata, asa ca n-ar trebui sa plangi acum pentru asta.

| pyssy_5739 a răspuns:

Am si eu aparat dentar si sus si jos si sincer iti spun ca multi baietii mi-au spus ca ii la moda. De cand am aparat pot sa spun ca am avut mai multi prietenii decat cand eram fara aparat. Eu niciodata nu l-as mai dat jos. Ai incredere in tine, nu e vina aparatului.