| KingOoO a întrebat:

Am aproape 27 de ani si tot incerc sa imi fac si eu o prietena de ceva timp indelungat dar in afara de clasicele refuzuri + aprecieri nu am reusit sa obtin nimic.

Incerc sa fiu gentleman de fiecare data, le invit la o cafea in timpul liber dar de fiecare data refuza fetele invitatia.

Nici macar sa zica, bine, ma duc sa vad ce fel de om este, cum gandeste. Ca nu costa nimic sa stai cu unul la masa sa vorbiti 30min-o ora, dar ele nici macar atat, direct refuz din prima.

Am patit ieri sa invit o fata la cafea pe care o stiam in realitate si mai schimbam o vorba in realitate. Nici nu am terminat bine invitatia ca deja a si refuzat-o fara sa se gandeasca 2 secunde.

Mai urmeaza sa ma refuze fetele inainte sa le invit.

Dar ce fac cu aprecierile din partea lor? Am atat de multe aprecieri din partea fetelor ca m-am gandit sa inchiriez o hală la marginea orasului ca nu mai incap.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetele frumoase evalueaza barbati astfel,e frumos? e bogat? e popular? nu bifezi nimic nu iti iasa, fetele dragute evalueaza astfel? e placut fizic? are un statut social ca al meu? ne potrivim? bifezi cv? fetele urate evalueaza astfel, are un comportament ok, nu am de ales stau cu el, majoritarea barbatilor vor fete frumoase ei fiind urati si saraci si cu un caracter urat

| sierra1 a răspuns:

Intrebare ajutătoare: ai vreo problemă la aspect (adică dacă ești urât cu spume)?

| Cosmin3412 a răspuns:

Fetele te simt, îți simt disperarea si neîncrederea. Cu cât cauți mai mult cu atât mai greu sa găsești.
Plus trendul feministelor. E din ce in ce mai greu si pentru ele,nu doar pentru noi. În schimb ele se plâng că nu-și găsesc pe cineva se bază, incredere, etc. Dar caută ai aleg prost. Sunt foarte solicitate,până și alea urâte cu spume si grase ca un butoi sunt căutate de bărbați ok,sau unii chiar care arată bine. Cum vrei tu sa aleaga unul normal daca au văzut că pot avea si de aia puțin peste medie. Sau Cum crezi ca ar putea sa si ia unul de valoarea* ei cand se supra apreciază că părintele( preafericitul) asa si ele.
Ele nu duc lipsa de sex, pot avea pe cineva pentru asta oricand, duc lipsa de apreciere, de relații, de altceva. Noi in schimb ducem lipsa de toate.
Sunt băieți care arată bine si dau in toate, nu tin cont de nimic, nu au standarde, aia strica piața cum se spune. Pe lângă faptul că le fac pe ele sa creada ca pot obține mai mult, le mai si mint cum vor. Ele văzând că se poate mai bine, își cresc dorințele și pretențiile atât de mult încât rămân singure.
O sa fie o generație dupa 35 de ani in care o sa fim singuri toți.
Soluția mea pentru tine, caută sa fii mai vede, asta le atrage. Iar daca vrei o soție de casă, mergi in Asia si ia una, cum fac americani, deja acolo femeile sunt disperate dupa 30 de ani, ca nu găsesc bărbați. Mai ales astea care sunt feministe acum. Cand ajung la 30+ cu bagaj dupa ele, sa vezi ce greu o sa le fie.
Se dau ele invincibile dar seara de seara plâng sub pătură. Asta fiind spuse, toți avem momentul nostru de glorie, daca nu e acum pentru tine, sigur o sa fie in viitor. Nu uita prin ce ai trecut.