| RaissaM a întrebat:

Am avut azi contact sexual neprotejat fara ejaculare inauntru. cand a simtit s-a oprit dar si-a dat drumul mai jos de burta mea si s-a scurs asa in jos.
2 luni la rand mi-a venit menstruatia la o zi distanta (2 mai, 3 iunie) si sper sa-mi vina luna asta cam tot pe aici... pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sperma nu a patruns in vagin nu exista nicio posibilitate de a se produce fecundatia.Pentru a se putea forma/lua nastere o sarcina este nevoie si de un ovul care trebuie sa fie si viabil in momentul sexului. Consider ca poti fi linistita deoarece menstruatia iti va apare in zilele urmatoare.Multa sanatate.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, pentru ca lichidul preejaculator e plin de omuleți care abia asteapta sa-ti întâlnească ovulul! Du-te imediat la consultație gratuită dintr-o clinică care are cabinet de planning familial, și acolo O să primești toate informațiile necesare! Nu amâna, iar altă dată NU mai risca, e o metodă din care s-au născut foarte mulți copii!

| RareşTPUro a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un doctor ginecolog sa faci un test de sarcina acolo sa fie un raspuns sigur si concret happy

| SkyPilot a răspuns:

Daca lichidul a patruns in vaginul tau, poti ramane dar riscul depinde daca erai sau nu in perioada fertila. In orice zi a ciclului exista un risc. In cazul tau acest risc este mai mic de 3% daca astepti ciclul maine sau poimaine. Daca acest risc e prea mare pentru tine, poti merge AZI la ginecolog sa iti prescrie o pastila de a doua zi. Altfel stai linistita si aasteapta menstruatia, daca vine si e normala ca durata, volum si culoare ai certitudinea ca nu ai ramas.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Inainte de teza : oralul te salveaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu poti, esti stearpa?

| Xpressurself a răspuns:

Esti fericita ca ai inceput sa faci sex ca prea mult aduci in discutie asta pe aici big grin
citeste despre metoda calendarului si despre coitus interruptus. la fel puteti sa cititi impreuna despre tehnicile de continenta sexuala si despre karretza

in linkul de mai jos:

Medicii confirmă acest lucru. „Karezza este o modalitate de a revigora relaţiile de cuplu, în esenţă ajutând la îmbunătăţirea vieţii sexuale a cuplurilor stabile. Se bazează pe revigorarea sentimentelor ce au dus la constituirea cuplului. Presupune evitarea orgasmului şi a ejaculării, cu menţinerea fazei de platou a excitaţiei. Este cunoscută şi sub numele de «coitus rezervatus». Este în egală măsură o metodă de contracepţie, cât şi o tehnică de menţinere a plăcerii sexuale timp îndelungat", explică dr. Evelyn Cristescu, din Bucureşti.
La inceput insa este indicata folosirea prezervativului incepeti sa invatati cum sa va controlati.

Citeste mai mult: adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/karezza-placere-maxima-orgasm-1_50aef6267c42d5a663a1edac/index.html

| Iridescent a răspuns:

Daca s-a scurs in jos si ti-a atins orificiul vaginal exista un risc destul de mare, poti ramane insarcinata.