| JustMe2099 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat, el și-a dat drumul afară, iar dupa s-a șters și a mai intrat de foarte puține ori in mine. Azi trebuia sa imi vina menstruatia si de cateva zile aveam simptome care o prevesteau, ma dureau sânii si burta, dar ieri au incetat. Azi, cand trebuia sa vina, am observat in schimb niste secreții maronii, pe moment, nu au tinut deloc mult. E posibil sa fiu însărcinată? Menționez ca nu am un ciclu complet regulat, dar in ultimele 3 luni mi-a venit la acelasi interval. Va mulțumesc mult!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este asa de greu sa te informezi de pe net sau dintr-o carte, ce anume implica sexul neprotejat? Sau modul in care poti ramane insarcinata? Sunteti inconstienti.La ce a mai bagat-o? Nu v-ati saturat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina, un contact sexual neprotejat dupa o ejaculare inseamna sanse si mai mari de sarcina... iar faptul ca a intrat "de foarte putine ori" nu e o metoda de contraceptie

| Klandestin a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina nedorita!
Dupa ce s-a terminat, de ce mai trebuia sa o bage? Tot timpu mai curge si dupa...
Fa-ti un test de sarcina dupa 21 de zile. Sau daca nu iti vine ciclu, probabil esti.

| lologfo a răspuns:

Nu trebuia deloc sa faci sex neprotejat. Adica pana la urma de decizia ta, dar daca dupa ce a ejaculat, voi ati continuat sunt sanse mari sa fi ramas insarcinata. Daca spui ca te dor sanii. Acesta este un semn ca esti insarcinata. Eu zic sa iti faci un test cat mai repede.