| Bianca003 a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani care s-a terminat acum 2 luni. Din clasa a9a am fost ft ft buna prietena cu un coleg E. Acum..in clasa a11a lucrurile s-au schimbat. Am iesit la suc cu prietenii,apoi doar cu el ca sa-i cumparam unei prietene un cadou, apoi doar noi..si tot asa pana am ajuns sa fim impreuna. Nu vrem sa afle colegii si in nici un caz profesorii. In timpul scolii suntem prieteni buni..stau cu el in banca mai mereu si in pauze stam impreuna, dar cam atat. Nimeni din clasa nu stie de noi decat cea mai buna prietena a mea N si un amic de al lui. Acum...nu stiu cat de ok e, daca va afla cineva pana la urma :-s?

8 răspunsuri:
| lauracraciun a răspuns:

Si.daca afla, ce? Draguta, sa nu iti pese de ce zic colegii..pentru ca nu ei sunt cei care stau cu el.De exemplu si eu am doi colegi care sunt impreuna..la inceput s-au ascuns, apoi cand au aflat toti au fost putin mirati si totul a trecut iar ei doi acum sunt fericiti si totul e bine..nimeni nu comenteaza nimic de ei.Pentru ce sa dai cu piciorul la ceva frumos, pentru cateva "barfe" in cazul in care ai cativa colegi mai rautaciosi, care se vor spune la inceput iar pe urma vor inceta si totul ca deveni normal.NU te mai complica si fa orice pentru a fi FERICITA:*:*:*

| IMC90 a răspuns:

Da chiar, daca afla cineva? :O
iti dai seama, o sa-ti faca dosar penal :O
(pentru cei mai redusi, a se remarca sarcasmul)

| JoshuaNNN a răspuns (pentru IMC90):

+1, oricum se pare ca domnisoara nu stie ce e sarcasmul.

| PlayWithMe a răspuns:

Tine minte un lucru, mai bine sa nu afle lumea ca ba iubiti pentru ca lumea e rea si atunci cand vede ca iti este mai bine, atunci isi baga nasul.

Răspuns utilizator avertizat
| Horia1313 a răspuns:

Hai sa-ti zic cva..si eu am trait acelasi caz...numa ca se intampla anul asta.Bineinteles i-am zis unui coleg foarte bun si acela la una si asa toata sclaughing).Si ideea e ca nu s-a scos nici macar un sunet pe subiectu asta. Daca voi doi va intelegeti si va < IUBITI > e tot ce conteaza, dragostea castiga mereu.Si pana la urma daca afla lumea puteti pune relatia pe Facebook.Totusi...nu uita, fi placuta de prietenii lui cei mai buni pentru ca l-ar putea influenta.Asa a fost si in cazu meu si ea a crezut ca o barfesc cu el si ca vreau sa ma despart.INFINE! Voi sunteti mai maturi decat noi(sunt cls a VIII-a) si o sa fie mai oke.Nu uita. iubitiva mult ca decat o viata avetibig grin Fundita?smug

| Bianca003 explică:

IMC90 bravo.ce sa spun acum thinking Meriti un os..ma simt ft umilita de ceea ce ai spus laughing) (pentru cei mai redusi, a se remarca sarcasmul). Daca prostia ar durea, dragul/draga meu/mea tu ai fii pe perfuzii :*. Daca as cunoaste o persoana ca tine m-as duce in Norvegia si m-as face viking laughing))

| IMC90 a răspuns (pentru Bianca003):

Deja te vad ca pe un clovn...
Acum, ce faci? Incerci sa promovezi la rangul de bufon?