| Gabriela_2355 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum un an pe un joc online.Am inceput sa vorbim din ce in ce mai des.Am observat ca avem lucruri in comun si am continuat sa vorbim pana cand ne-am obinuit unul cu altul, pana cand am inceput sa tinem unul la altul rezultand o relatie.Eu locuiesc in judetul Suceava, iar el in Slatina.Deci ne despart sute de kilometri.Totusi am incredere in el cum nu am mai avut in nici un baiat.Ne-am intalnit la mare, si a mai venit el la mine in Suceava.Problema e ca eu am 15 ani si el 18.Lucrurile s-au complicat cand au aflat parintii mei de el.Eu cu mama lui am vorbit, ma inteleg bine cu ea.Dar parintii mei nu il accepta pentru nimic.Si le inteleg motivele.Nu stiu ce sa fac,as renunta la el ca nu imi mai supar parintii,ca sunt prea tanara,el are planuri serioase, pentru ca eu la varsta asta trebuie sa schimb baietii nu sa gasesc unul si gata.Pentru el e mai usor,dar la mine nu.Dar nu pot sa ma despart de el,tin prea mult la el,si a facut atat de multe pentru mine.El e un tip senibil,cuminte la varsta lui baietii se pierd.Dar nu si el,tine la mine,ma asculta,ma intelege,ma respecta,ma face sa ma simt ca sunt singura fata,mai pe scurt e baiatul pe care multe si.l doresc.E prea greu sa ii zic sa ne despartim dupa cate a facut pentru mine, dupa cat tine la mine.Dar cum pot sa ii impac pe ai mei? Si nu pot sa fiu cu el toata viata.Ce si cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Poti sa vorbesti cu parintii tai si sa le ceri sa iti dea o oportunitate, cere-le sa aiba incredere in tine si tu nu abuza de increderea lor. Spune-le sa vorbeasca cu acest baiat si cu familia lui.

Cat despre voi doi, lasa-ti lucrurile sa curga de la sine si nu le grabiti, ce se va intampla se va intampla...esti tanara, se ppot intampla multe dar fa sa se intample in favoarea ta, ca nici sa sari din floare in floare nu este distractiv plus ca nici nu iti da o reputatie prea buna.Iti sugerez totusi sa nu te increzi atat de mult in el si sa fi mai precauta.

Dar mai intai de toate:decidete ce vrei cu adevarat:sa ramai cu el sau sa copilaresti.Doar cand iesi din aceasta dilema vei fi bine.

9 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dacă ai tăi nu-l acceptă nu mai aduce vorba despre el și dacă aduc ei vorba le zici că te-ai săturat și pleci de acasă dacă nu te lasă în pace...cam așa închizi gura oricărui părinte. Și chiar poți într-o zi să pleci să-i faci o vizită, așa dovedești că ești chiar hotărâtă să stai cu tipul ăla. Bine, sper să merite, că să te comporți așa cu ai tăi pentru nimic nu se merită.

| ForeverWarrior a răspuns:

Daca chiar il iubesti asa de mult de ce sa te desparti de el? distanta e mare, dar pe viitor poate se va putea rezolva si poate si parintii tai o sa-l accepte vazand cat il iubesti.Am auzit de relatii care au inceput in liceu si dupaceea ai fost impreuna multi ani sau toata viata, binenteles situatiile astea sunt mai rare, dar se poate.Eu zic sa faci ce-ti dicteaza inima, chiar daca cativa ani cat timp inca stai la parinti o sa fie mai greu dar nu uita:''Ceea ce nu te omoara te intareste". Succes!

| neutrino a răspuns:

Tu il poti iubi cat doresti, este chiar mai comod. Atunci cand ti-e dor de el, iei monitorul si-l pupi. Esti la varsta la care trebuie sa ai incredere in parintii tai.

| Against a răspuns:

Cum ziceai, ai 15 ani...am multe lucruri de descoperit...mai bine luati o pauza, iar daca soarta vrea, va veti mai intalni in alte circumasante. O relatie la asa distanta, nu merge+diferenta de varsta si cum vedeti fiecare viata.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Ai zis :"pentru ca eu la varsta asta trebuie sa schimb baietii nu sa gasesc unul si gata". Nu e adevarat!puppy dog eyes:3 Trebuie sa gasesti unul ideal, dar poate in momentul asta el e acela, doar tu stii daca e sau nu... Daca oricum nu va vedeti asa des, nu stiu ce are mama ta... Mai bine i l-ai prezenta personal mamei tale, ca sa vada cum este el de fapt. Mama ta nu ar trebui sa vorbeasca astfel pana nu il cunoaste cu adevarat. Nu trebuie sa faci ceva doar pentru ca "asa a zis mama", ci doar daca stii ca are dreptate in ceea ce-ti zice, adica nu are de unde sa le stie pe toate, chiar daca vrea doar sa te protejeze.happy

| DOARoVIATA a răspuns:

Eu zic ca ceea mai marep roblema este distanta tu nu sti ce face el el mai poate fi cu inca 2 fete cand mai e si cu tine
iti place sa te vezi cu gagicul doar de 5 ori pe an? fi serioasa eu zic sa renunti nu se merita sa te certi cu toata lumea pentru el.

| Gabriela_2355 explică:

Nu distanta e problema!
Problema e ca eu i-am mai suparat pe parintii mei din mai multe motive printre care si el e implicat in unele.Mi-au interzis sa mai vorbesc el, ei nu doresc sa mai auda de ei.Si chiar nu stiu daca mai merita sa le gresesc parintilor mei.
Stiu ca depinde de mine, de ce simt eu dar am nevoie de un sfat, de o indrumare oricat de mica ar fi.

| Gabriela_2355 explică:

El are 18 ani.Invata sa i-a bacul. Daca va lua si va intra la facultatea pe care si-o doreste ne vom vedea in fiecare week-and.

| Gabriela_2355 explică:

Mama mea imi spune ca merit pe cineva mai bun.Cum sa va zicthinking ..la noi starea financeara e mai buna.Si din cauza asta va da.ti seama ce pretentii are.El nu are starea financeara prea buna dar nici cel mai sarac nu e.El nu e cel mai frumos baiat dar nici cel mai urat. Sper ca intelegeti.