| Stephy16 a întrebat:

Am cunoscut un baiat din liceu acu 3 luni si de atunci vorbesc cu el in fiecare zi pe mess sau prin mesaje pe telefon.Eu m--am indragostit de el, dar el cred ca ma vede doar ca pe o amica, insa nici macar acest lucru nu il stiu sigur. El ma cauta de fiecare data pe mess cand intru, dar nu am vorbit niciodata despre "noi". I-am spus acum o luna ca il plac dar el nu a reactionat cum ma asteptam, de fapt nici nu cred ca a inteles intr-adevar ce simt pentru el. Dupa ce i-am spus acest lucru nu a mai vorbit cu mine timp de o saptamana pana cand l-am bagat eu in seama si am inceput sa vorbim din nou. El spunea ca are prietena cand l-am cunoscut, dar apoi s-a despartit de ea. Ceea ce nu inteleg este de ce vorbeste atat de des cu mine dar nu vrea sa ne intalnim.Suntem in acelasi liceu si toatusi nu ne vedem niciodata.Eu ies mereu in curtea scolii, i-am mai spus si lui sa iasa dar are motive precum lenea, caldura etc. Nu stiu ce sa fac si nu inteleg ce simte pentru mine.Imi este frica da faptul ca daca voi vorbi cu el despre asta voi strica si relatia de prietenie dintre noi. Puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog? Ce credeti ca vrea el si ce ar trebui eu sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ángel_8890 a răspuns:

Prerea mea este ca el nu te considera doar ca o prietena, deoarece cum ai spus si tu, permanent vb dar nu va vedeti in timpul scolii.Acest lucru este normal, deoarece baiatul poate nu stie ce situatie sa abordeze in privinta ta, cum sa inceapa vb. El ti-a spus ca in trecut se intilnea dar acum sa despartit.Aceste lucruri au ramas in trecut. Tu nu trebuie prea tare sa te stresezi.Trebuie sa fii un pic indiferenta dar sa nu exagerezi. Tu ai facut bine ca ai inceput vb, dar nu trebuie sa il sicii la cap permanent, deoarece el va crede ca esti obsedata. Timplu totul va clarifica, poate el inca nu este convins de ceea ce doreste este confuz. Dai un pic de ragaz sa se clarifice, nu il pripi in decizia lui, deoarece in final sa nu ai tu de suferit.Vei vedea ca totul va fi bine, daca tu esti convinsa de ceea ce simti si esti gata sa il cuceresti.Bafta!

1 răspuns:
| madytza_7574 a răspuns:

Are dreptate Stephy... ti-am zis si eu de 8724918754 de ori sa nu mai fi asa de agitata si sa il lasi si pe el sa traga de tine...winking nu mai trage de el, cand o sa fie cazu o sa traga el de tinelaughing pup u:*