| stefaniaforever a întrebat:

Am descoperit niște vene mai pronunțate care coboară spre zona sfarcurilor ( care nu sunt modificate ). De 4-5 zile am dureri de sâni, mi s-au întărit un pic, nu sunt umflați în partea superioara, sunt în continuare lăsați. Pe 18 luna trecuta am avut menstruația care m-a ținut pana pe 22-23. Azi am avut mici dureri de burta și durerile de sâni au cam dispărut. Pe 26 luna trecuta prietenul meu m-a masturbat și din câte mi-a zis și el și îmi aduc și eu aminte, nu a avut sperma pe mâini și mi-a zis sa stau liniștită ca nu se poate rămâne gravida prin masturbare. E posibil ca toate aceste simptome sa fie înainte de ciclul menstrual? E deja în 19 și mă aștept sa îmi vina. Oricum am dereglări hormonale și deci nu am ciclu regulat. Exista vreun risc de sarcina? Și aceste vene de pe sâni e posibil sa fi apărut tot ca o simptoma premenstruala? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te mai agita pentru ca-ti faci singura rau,adica risti o dereglare hormonala pe baza de stres,care sa-ti intarzie exact menstruatia!

Din tot ce ne spui,sanse de sarcina nu exista si ar trebui sa te calmezi sau sa-ti impui sa te calmezi!

Ceea ce ne descrii tu este sindromul tau premenstrual la care durerile de sani trec (la sarcina, nu trec, dimpotriva, se intetesc) si menstruatia apare intr-un timp relativ scurt!
Linisteste-te si las-o sa vina, nu esti insarcinata.
happy

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Nu este nici un risc de sarcina happy stai calma, o sa iti vina menstruatia in 7 zile happy mai asteapta putin!

Bafta kiss

| stefaniaforever explică:

De ieri durerea de sâni a încetat, mă mai dor foarte puțin pe lateral și nu sunt umflați, nu am cam nicio simptoma de sarcina. Am un ceai din plante cu cretisoara, frunze de zmeur și altele care mi-a fost recomandat pentru tulburări hormonale. Ceaiul se numește Menstrolin. Oare sa îl iau sau sa mai aștept câteva zile? Va mulțumesc mult pentru ajutor!