| anonim_4396 a întrebat:

Am doua temeri uriase care imi opresc inceperea vietii sexuale. Vreau mereu sa evit contactul sexual sad

Prima problema ar fi, nu stiu cat de grava este, dar cand imi intra in erectie penisul, pielea, nu se trage pana sus sa mi se vada tot capul penisului. nici nu imi acopera tot capul dar nici nu mi se trage pielea pana sus. mi se vede glandul doar pe jumatate. Daca incep sa ma masturbez, pot sa trag pielea sus de tot, dar nu imi sta adica cum sunt si in filmele pentru adulti.

Iar a doua problema ar fi, nu am penisul drept. Am penisul curbat destul de mult in jos. Vreo 5-6cm imi sta drept (de la corp) si varful deja se duce in jos.

Mi-e teama ca daca o sa incep viata sexuala, nu o sa ma descurc si o sa ma fac de rusine. si nici nu stiu daca o sa pot s-o penetrez vaginal daca nu am penisul drept. Mi-e frica ca nici nu prea o sa intre.

Nu vreau raspunsuri in bataie de joc, astept raspunsuri serioase.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=bRlgTBoAXrQ https://www.youtube.com/watch?v=NWaBToX5s90&t=44s https://www.youtube.com/watch?v=w_axxkgLHek https://www.youtube.com/watch?v=bHwC3i5tXvQ https://www.youtube.com/watch?v=fYSrH4xFz7I Orice penis sanatos trebuie sa se poata decalota (beli), lin, fin, usor, complet si fara durere. Orice penis al carui gland (cap) nu iese complet din preputiu (pielea mobila) este afectata intr-o anumita masura de fimoza. In privinta celei de a 2-a temeri trebuie sa stii si sa fii constient ca in cazul marii majoritati a barbatilor probabil ca in jur de 85-90% au penisul curbat/strambat in toate directiile posibile si cu toate acestea fiecare este capabil sa intretina contacte sexuale absolut normale. Doar dupa ce iti vei incepe viata sexuala prin tatonari, incercari si experimentari repetate vei reusi sa determini care este cea mai buna pozitie de sex de adoptat pe parcursul unei partide atat pentru a oferi cat si pentru a simti placerea si satisfactia maxima. Temerile tale se pare ca sunt complet inutile. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

De fapt, ție ți-e teamă de femei, nu-i așa?

| Emilian65 a răspuns:

Lasa teama si incearca sa faci sex. Vei vedea ca totul va fi bine.

| DrGoogle a răspuns:

Poate ne spui si cati ani ai sa ne facem o parere