| cocoloc a întrebat:

Am facut dragoste chiar a doua zi dupa ce imi trecuse menstruatia.
Mie menstruatia mi-a venit in data de 6 septembrie, iar actul sexual s-a produs in data de 11 septembrie.
Problema este ca la inceputul actului, iubitul meu si-a dorit foarte mult sa ma simta fara prezervativ si a intrat foarte putin in mine ( doar cu capul penisului) si a stat cam un minut.
Luasem pharmatex inainte de act plus ca eram in prima zi de dupa menstruatie. Iar de intrat nu a intrat cu totul in mine.
Care ar fi probabulitatea in astfel de conditii sa raman gravida?
Cat de sigur e pharmatexul? In metoda calendarului nu am incredere, stiu ca e imposibil sa ramai in 1 zi de dupa menstruatie dar au mai fost cazuri.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Aici e vb de tine si ce ar putea sa ti se intample nu de ce vrea sa faca iubitu tau.Auzi sa te simta -Nu are capsor nici cat un strut.Nu te critic dar trebuie sa stii ca riscuri sunt si chiar daca nu a ejaculat in tine Sanse tot sunt.Ai auzit de lichidul preejaculator pe care barbatii il produc in mometul in care sunt exciati la maxim sau vad o pasarea? Pe viitor da-i una in barba daca vrea sa simta ceva ca tu o sa te chinuiesti mai tarziu buburuzo.Stiu ca poate ti la el si il iubesti si vrei sa-i fi pe plac dar asa risti sa iti distrugi viitoru. Acum Sansele sunt cam aproape de nule dar pe viitor sa ai Grija!

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu te-a penetrat in totalitate si contactul a fost asa cum ai descris, destul de scurt, sansele sunt foarte mici ca sa ramai insarcinata.

| Alcyon a răspuns:

Teoretic, sansele sa fi ramas insarcinata sunt foarte mici. Iti faci prea multe griji. Probabil ca prietena ta, practica metoda calendarului si a facut-o de nspe ori neprotejat. E normal ce i s-a intamplat.

| pietrean a răspuns:

Daca ar trebui sa dau crezare celor care afirma ca poti ramane insarcinata in orice zi din ciclul menstrual, cred ca sunt cazuri de 1 la 10000.
Eu una, nu cred ca poti ramane(mai mult ca sigur)insarcinata, in prima zi dupa sfarsitul menstrei, mai ales ca nu a ejaculat. Ovulul, care este eliminat in jurul datei din mijlocul ciclului menstrual, traieste 1-2 zile, iar spermatozoizii traiesc 3-5 zile.
Pharmatexul ovule, dupa recomandarile din prospect, reduce considerabil riscul sarcinii, avand o eficacitate mare, daca se respecta modul de utilizare.
Cred ca pot sa-ti garantez 100%, ca nu ai ramas insarcinata!

| pietrean a răspuns:

Cred ca ai vrut sa postezi o intrebare, nu sa-i raspunzi lui "cocoloc"! Sau esti genul de tip, care iti cam place sa privesti pe gaura cheii?

| cocoloc explică (pentru pietrean):

Pietrean, multumesc din suflet. Eu sunt ingrijorata ca am avut o colega care a ramas gravida avand contact sexual chiar la menstruatie! eu am ciclu neregulat deci... oricum sper sa fie ok si pharmatexul sa fie bun!