| Narcysa a întrebat:

Hei! Stiu ca sunt peste tot intrebari de genul si cred ca doar sunt paranoica, dar ma intrebam care ar putea fi sansele de a ramane insarcinata daca la inceputul actului sexual iubitul meu a "intrat" de 2-3 ori in mine fara sa aiba prezervativ, apoi ulterior l-a pus si totul a fost in regula.Intreb pentru ca am senzatia ca simt ceva in partea de jos a abdomenului si am impresia ca sunt putin balonata(desi cred ca e doar in imaginatia mea).Nu am avut alte simptome sau ceva, iar actul a fost in urma cu vreo 2-3 saptamani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand tebuie sa stii ca o sarcina se poate produce doar in urma patrunderii spermei in vagin in cele numai 3-4 zile ale PERIOADEI FERTILE, adica cele 2-3 zile situate inaintea zilei de ovulatie + cea de ovulatie. In cazul/situatia descrisa de tine, totul depinde doar de experienta lui sexuala si de capacitatea lui de a-si coordona, controla emotiile si excitatia in vederea retinerii perfecte de a ejacula, incat acest proces de eliminare a spermei sa se produca doar in momentul dorit/propus. Insasi faptul ca permiti/accepti sa va "jucati un pic" chiar la inceput practicand chiar si doar pentru putin timp sexul neprotejat, inseamna ca ai incredere in el, in experienta lui, si speri sau consideri ca el reuseste sa-si controleze perfect ejacularea. Intr-un astfel de caz probabilitatea de a se putea forma o sarcina este extrem de mica, iar daca sexul are loc in afara perioadei fertile formarea unei sarcini devine complet IMPOSIBILA. Pentru a fi perfect protejata o femeie moderna si educata foloseste cea mai sigura metoda de protectie inventata pana in prezent; inelul intravaginal cu emitere continua de hormoni 24/24, NuvaRing. Procedand astfel barbatul devine cea mai fericita persoana din lume fiindca are posibilitatea de a se "termina" intotdeauna in vagin fara a mai fi nevoit sa intrerupa sexul exact atunci cand ar urma deplina satisfactie, sa fie cel mai placut moment al sexului. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Iti poti face un test de sarcina ca sa stai linistitå!

| porcarumadalina a răspuns:

Hey daca el nu ejagulat in tine nu cred.
Stiu am fost si eu ca tine, eram paranoica...Stai linistita sunt slabe sanse, insa daca iti faci griji pai cumparati un test de sarcina, sau spune-i iubitului tau.
Sper ca te-am ajutat. Funda?!

| makacacahehe a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine nu ai de ce sa iti faci griji happy