| carmenmarianamorodan30 a întrebat:

Am facut dragoste cu iubitul meu si nu a ejaculat in mine. Nu mi-a venit menstruatia nici acum si in 20 trebuia să-mi vina. Si imi curge un lichid alb. Este posibil sa fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie in mod GARANTAT corect in proportie de peste 98-99%, testul de sarcina se poate face dupa data de 27 August, in cazul in care menstruatia nu va porni pana la acea data. Secretia alba care se scurge din vagin nu are legatura si nici nu reprezinta niciun fel de indiciu de sarcina. Probabil este vorba de leucoree a carei cantitate de obicei se mareste inainte de pornirea menstruatiei. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravida.

| Sofer a răspuns:

Fai un test de sarcina peste 21 de zile de la ultimul contact sexual.

| anonimulanonima1231 a răspuns:

E o posibilitate pentru ca lichidul preejaculator probabil avea in continutul sau spermatozoizi vi. Eu iti recomand ca la 2 saptamani dupa actul sexual sa faci un test de sarcina si vei afla!

| carmenmarianamorodan30 explică (pentru anonimulanonima1231):

Mulțumesc. Mi-a întârziat menstruatia 4 zile. Sunt semne de sarcina?

| anonim_4396 a răspuns (pentru carmenmarianamorodan30):

Nu stiu ce sa spun. nu cred ca ar trebui sa iti faci griji inca. poate e din cauza stresului, efortul fizic in exces, scaderea brusca a greutatii corpului sau supraponderalitii. va trebui sa faci un test de sarcina ca sa fi sigura. sti cumva daca erai in perioada fertila?