| vicatih a întrebat:

Am făcut dragoste cu prietenul meu in perioada de menstruatie si la un moment dat am observat ca s-a spart prezervativul, dar nu a ejacuat in mine,,, as fi putut ramane insarcinata? Va rog mult răspundeți-mi sincer...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
Menstruatia se produce ca sa elimine ovulul nefecundat, deci, este imposibil sa ramai garvida pe menstra.
Poti ramane gravida cand esti la ovulatia si in perioada fertila, cand ovulul este apt sa fie fecundat.
Ovulatia producandu-se exact la mijlocul perioadei dintre 2 menstre.
Perioada fertila incepand cu 3-4 zile inainte de ovulatie si terminandu-se cu 3-4 zile dupa ovulatie.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu sunt sanse ca sa ramai.

| Ionut_Alexandru_1997_w2eX a răspuns:

Riscuri exista avand in vedere ca "lichidul" curge ai sanse sa nu ramai. Funda?