| dydyyyy a întrebat:

Am facut-o cu iubitul meu numai protejat si chiar si asa a ejaculat afara mereu. mi-a intarziat menstruatia 6 zile, mi-am facut test de sarcina si e negativ. dc imi intarzie atat? va rog dati-mi cateva sfaturi.va multumesc:X

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Când ai făcut testul de sarcină?
Ca să ai un rezultat corect și concludent, testul de sarcină trebuie făcut după 24 de zile de la contactul sexual neprotejat, cu urina de peste zi.
Fă calculul și repetă testul.
Dacă au trecut cele 24 de zile, atunci întârzierea se datorează unei dereglări hormonale/răceli sau chisturi ovariene, lucru care necesită consult ginecologic.
Baftă!

| superdorex a răspuns:

Nu te impacienta, mai asteapta oricum acum in afara de un test de sarcina mare lucru nu poti face, nu intotdeauna ciclul vine la fix, din cauza organismului mai intarzie!
uite ceva care sa iti foloseasca: http://www.csid.ro/......a-4044233/

http://healthy.kudika.ro/......trual.html

multa bafta! iti tin pumnii! pa

| DracusorImpielitat a răspuns:

Dac esti adolescenta, atunci e normal sa iti intarzie pentru ca nu vine regulat, nu te speria.

| dana85 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple, incepand de la cele de stres, si continuand cu cele medicale, raceala, anexita sau chiar pe baza hormonala o dereglare. Trebuie consult de specialitate, mai ales daca pana acum ai avut ciclul regulat.Sanatate.

| Oxa a răspuns:

De cand ti-a venit menstruatia trebuie sa treaca cel putin 5 ani ca menstruatia sa fie regulata stai linistita nu te impacienta nue posibilitatea sa ramai nsarcinata mai ales daca ai zis ca a ejaculat afara pentru ca spermi nu traiesc prea mult "afara"winking