| jhgkuyt6 a întrebat:

Am facut-o cu prietenul meu si 10 minute cam asa a fost fara prezervativ, dupa cele 10 minute am folosit.cand si-a dat drumul in prezervativ mi-a spus si si-a pus altul. exista posibilitatea sa raman insarcinata? stau cu teama asta de aseara! a fost prima oara si ma gandesc la tot felul de posibilitati de a ramane.sau un baiat care numai e virgin de la 18 ani si deci are experienta sexuala poate sa se stapaneasca si in 10 minute sa nu ejacueze? hellp mee!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, poate sa nu ejaculeze nici intr-o ora daca stie sa se stapaneasca sau ii e gandul in alta parte.
Daca nu a ejaculat in vagin nu prea sunt sanse sa ramai insarcinata, dar tinand cont de faptul ca in timpul actului sexual se elimina din penis un lichid preejaculator care poate contine sperma, exista sanse sa ramai insarcinata insa sunt mici; depinde si daca erai intr-o perioada fertila sau nu.
Cel mai bine e sa faci un test de sarcina peste vreo 2 saptamani cel putin si pe viitor sa va protejati de la inceput cu prezervativ sa nu aveti surprize neplacute.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate sa se abtina si sa nu ejaculeze, iar daca nu a ejaculat, riscul de sarcina este cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă a folosit prezervativul, nu văd unde este problema!
Așa este la început, stai cu multă teamă dar cu trecerea timpului și încrederea în partenerul vor trece.
Folosiți în continuare prezervativul fără discuții.
Pa, pa.

| catthshshshs a răspuns:

Ati folosit prezervativ, deci e ok. Nu iti fa probleme. Asa ganduri imi faceam si eu la inceput.

| EUSIATIT a răspuns:

Se pare ca nu dar trebuie as te gindesti si la periuoada de dupa ciclu. ai fost in perioada fertila? desi exclus sa ramii daca ai fost protejata si nu te a mintit

| Liviu3478 a răspuns:

Daca avea prezervativul pus in acel moment nu trebuie sa iti faci griji.

| meioana a răspuns:

Pai daca si-a dat drumu in prezervativ ce iti faci griji...stai linistita...

| AleeeM a răspuns:

Eu una nu cred big grin Daca tipu are experienta si din cate spui ati avut grije aman2happy deci nu prea cred...