| anonima9876 a întrebat:

Am facut-o neprotejat si a doua zi am luat pastila(de a doua zi ) iar pe seara dupa ce am luat-o mi-a venit ciclul.Chestia naspa este ca a fost mai ciudat si m-a tinut mai mult decat de obicei si mi-a curs si mai mult.Nu inteleg ce se intampla si oare mai exista riscul sa raman gravida?(a trecut cam o luna de atunci) va rog ajutati-ma.multumesc

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pastila de a II-a zi este o bombă hormonală, bineînțeles că se produc anumite modificări.
Sunt cazuri izolate în care apare o sarcină deși pastila de a II-a zi a fost luată corect.
Așa cum a spus și @Greece12, fă un test de sarcină chiar astăzi, dar asta pentru liniștea ta, căci șansele ca tu să fii însărcinată sunt aproape nule.
Baftă și ai mai multă grijă!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fi fost chiar inainte sa-ti vina ciclul si pastila de a doua zi sa fi inrautatit situatia, de aici si durata si cantitatea mai mari, doar supozitii pot face.
Ca sa te calmezi si daca au trecut 21 de zile de atunci,fa un test de sarcina,desi cred ca va fi negativ.Dar,fa-l pentru linistea ta.
In alta ordine de idei,cauta pe net "metode contraceptive", invata sa-ti calculezi durata ciclului si perioada fertila si protejeaza-te!
Sexul nu e numai placere, e si responsabilitate.
NU mai risca!

| Originalone a răspuns:

Ginecolog fratilor,teste de sarcina, astia de pe TPU, de unde sa stie ei ce te doare pe tine sau ce ai.

| Mimmisor a răspuns:

Eu iti spun,fara suparare. Incearca a doua oara sa te protejezi,iar daca voua ca si cuplu nu simtiti nimic cu prezervativ, atunci du-te la un ginecolog, fa o consultatie si cere anticonceptionale. Sunt foarte bune in sensul ca 1. te protejeaza 2. Menstruatia iti vine regulat 3. Nu mai stai cu nici o grija. * DAR TREBUIE SA FI ATENTA SA LE IEI IN FIECARE ZI* Iar la intrebarea ta, daca ti-a venit ciclul inseamna ca e bine, iar motivul pentru care ti-a curs mai abudent e din cauza pastilei. Sper sa te fi ajutat cu ceva raspunsu meu. Te pup