| Celestyan a întrebat:

Am făcut operație de fimoză aproximativ acum 2 săptămâni. Vreau să știu după cât timp voi putea întreține relații sexuale și după cât timp mă voi putea masturba. Mulțumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te prezinti asa cum este si normal sa se procedeze, la examinarea de verificare a modului de vindecare a operatiei si in functie de evolutia starii de fapt a penisului, medicul catre a efectuat interventia, iti va oferi raspunsuri la toate intrebarile tale. Sanatate!

| Celestyan explică (pentru corbulalbrosu):

Am fost vineri la un control și mi s-a spus că e totul ok și să îmi păstrez igiena pentru că în curând vor cădea ațele de la operație și va fi totul ok însă am uitat să întreb despre relații sexuale și masturbare.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Pe un site am citit ca penisului ii ia 10 zile sa se recupereze de la circumcizie. Poate-i acelasi lucru si in cazul operatiei.

| Celestyan explică (pentru Subsemnatul123):

Eu am facut operație de fimoză, nu de circumcizie.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Celestyan):

Zic ca durata poate fi aceeasi. Ai incercat pana acum sa te masturbezi?

| Celestyan explică (pentru Subsemnatul123):

Nu. Ar trebui?

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Celestyan):

Zici ca trebuie sa-ti cada atele de la operatie? Pai atunci cred ca trebuie sa mai astepti.

| SupMates a răspuns:

Am înteles ca undeva la 3 luni, tot cineva de pe TPU imi spusese.Deci da, undeva la 2-3 luni.