| asdfghjkl9 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu 2 zile inainte de menstratie. De asemenea, amandoi ne-am dezvirginat. Totusi, mi-a venit ciclul, dar acum simt ca sunt balonata, nu stiu daca e din cauza ingrijorarii sau altceva. E posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece sexul s-a petrecut inainte de inceperea menstruatiei cu 2 zile intro perioada considerata teoretic infertila, probabilitatea ca in aceasta perioada sa se formeze o sarcina este extrem de mica/redusa aceasta de obicei fiind sub 3-5% chiar si in situatia in care in vagin a ajuns sperma cu sau fara intentie.Bineinteles ca s-a pornit si menstruatia, deoarece asa era normal, ceea ce confirma faptul ca nu s-a produs fecundarea unui ovul deci este IMPOSIBIL sa existe o sarcina.Starile de care amintesti sunt de alta natura si in nici un caz nu se datoreaza inceperii vietii sexuale. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost cu 2 zile inainte de menstruatie, nu sunt sanse de sarcina. Ceeace ai tu sunt din cauza schimbarilor hormonale care au loc in urma actului sexual si a dezvirginarii.

| Honeyyy a răspuns:

Don`t worry. N-ai nimic happy

| Nusuntcinecrezi a răspuns:

Bea actimel.

| AlexTG a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata. Nu ai fost in perioada fertila. Sunt sanse fooarte mici. Oricum, ai grija data viitoare.