| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu si dupa ce a ejaculat pe un prosop, s-a sters iar eu m-am dus la baie si m-am sters cu un servetel umed.La vreo 10 min dupa am facut'o din nou numai ca el nu a ejaculat. E posibil sa fi ramas insarcinata?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. Riscul pentru primul contact e intre 5 si 30%, in functie de perioada ciclului in care te aflai, iar riscul pentru cel de-al doilea contact este aproape dublu, daca prietenul tau nu a urinat intre actele sexuale, fiindca ramane sperma pe uretra si la noul contact sexual, ea a ajuns direct in vagin.
Dupa contact sexual, ambii parteneri trebuie sa se spele cu apa calda si sapun, nu sa se stearga cu prosoape si servetele, ceea ce ati facut voi denota o mare problema de igiena.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece neprotejat? Pe ce lume traiti, mai oameni buni? E plin de boli >>> candida, hepatite, sifilis, HIV >>> SIDA, cancer! Voua numai de sarcina va e frica?! Te-ai sters cu u servetel umed... de ce nu te-ai spalat dupa, daca nu si inainte?! Normal ca se poate sa se fi lipit deja acolo! Intra aici pe site si fii mai constienta! Si el la fel!

www.informarehpv.ro

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Atunci fa sex neprotejat incontinuoare si dai de belele
De anticonceptionale, prezervative nu ai auzit?
Atunci sa ramai cu intrebarea. E posibil sa fi ramas insarcinata...

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Băieţii ar trebui să se abţină să dea răspunsuri liniştitoare.Nu ei sunt cei care trebuie să înfrunte consecinţele...Chiar şi picăturile de lichid seminal cu rol de lubrifiere care apar înainte de actul sexual propriu-zis conţin spermatozoizi deci chiar şi fără ejaculare poţi avea surprize neplăcute.

| andi a răspuns:

Stii care e problema? ca nu te-ai sters cu prosopul... glumeam

| CarLa_7372 a răspuns:

Nu iti face nici o problema...nu ramai...am trecut si eu prin astahappy

| sandulache a răspuns:

Dar l-ai in trebat unde a ejaculat? Ca daca a ejaculat in auntru sau poate sa exziste si ca nu ea mai venit, dar prea putin se in tampal asa ceva, mai bine iti faci un test de sarcina si vezi.Bafat si noroc, nu prea asi crede ca esti pregatita de o vaiat noua.

| Kidu a răspuns:

Doamne fratilor, de ce nu va protejati?!

| ailin a răspuns:

Draga mea noi nu suntem doctorihee hee deci iti zice unu o parere altu face baza d tine nu trebuie sa t astepti la un raspuns sigur d la noi daca nu au trecut 48 d ore d cand ai facut o fuga la farmacie pilula d a 2 zi si scapi d griji daca au trecut asteapta vreo 8 9 zile si mergi si fa un test d sarcina din cate stiu eu asta e perioada dupa care s vede, daca esti minora la cabinet t consulta stai calma numai sa ai peste 16 ani si deci cu ceva banuti scapi d bebe, desi eu sper sa nu fie nevoie, si nu t mai lasa condusa d sentimente foloseste o metoda d contraceptie sunt atat d multe d m ar durea degetele sa iti scriu t pup si ai grija de tine:*

| feroceboy4u a răspuns:

Stai domne cuminte...nu te panica.nu ramai.am exersat eu acelasi lucru...si degeaba, nu-ti face griji aiureawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint sanse sa ramii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, sunt șanse, ceva acolo de "sămânță" mai rămâne și după ejaculare.
Apropo, învățați să vă spălați după contact cu apă și săpun, nu ștergere cu prosop sau șervețele.
Preveniți cu o igienă corectă infecțiile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este posilbil sa ramai insarcinata